Atrakcje Władysławowo

Sprawdź najciekawsze z nich!

Motylarnia Władysławowo

Motylarnia Władysławowo to jedna z najciekawszych atrakcji we Władysławowie. Na kilkuset metrach, pod zadaszonym namiotem, prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że po wejściu do motylarni znajdziesz kilkaset egzotycznych, swobodnie latających motyli, które mogą przelecieć tuż obok Ciebie! Jeżeli zatem poszukujesz niesamowitych wrażeń, szczególnie jeżeli jesteś z rodziną lub dziećmi- koniecznie odwiedź motylarnię we Władysławowie. Ponadto, w motylarni znajdziesz egzotyczne rośliny, które są codziennym ekosystemem dla setek motyli. To na nich motyle odpoczywają, żywią się nimi czy rozmnażają. Zarówno dzięki motylom, jak i bajecznej roślinności, możesz przenieść się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki do tropikalnej dżungli!

 

Ptaszarnia Władysławowo

Obok motylarni, prowadzony jest drugi, analogiczny obiekt- ptaszarnia. W ptaszarni jednak prowadzona jest oczywiście żywa wystawa ptaków egzotycznych. W środku znajdziesz małe, przyjaźnie nastawione ptaki, takie jak amadynki, rydze czy zeberki. To kolejna z ciekawych atrakcji dla dzieci we Władysławowie, którą koniecznie należy odwiedzić w ramach wakacyjnej wycieczki. Ptaszarnię najlepiej odwiedzić całą rodziną z dziećmi. To właśnie najmłodsi turyści są najbardziej zachwycenie kolorowymi, przyjaźnie nastawionymi do ludzi ptakami. Warto dodać, że w ptaszarni we Władysławowie nie ma żadnych dużych ptaków, na przykład papug. W środku znajdują się wyłącznie małe, przyjazne do ludzi gatunki.

 

Port rybacki we Władysławowie

Oba wskazane obiekty- motylarnia i ptaszarnia- znajdują się w porcie rybackim we Władysławowie. Sam port to również ciekawe miejsce! Możesz tam znaleźć szereg punktów gastronomicznych, w których posilisz się podczas wakacyjnej wycieczki po Władysławowie. Ponadto, port znajduje się bardzo blisko morza, co prowadzi nas do kolejnej atrakcji, czyli… plaży we Władysławowie.

 

Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie uchodzi za jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Plaża jest czysta, zadbana, a woda- ciepła i przyjemna. Ponadto, na plaży we Władysławowie możesz wypożyczyć szereg sprzętów wodnych, które jeszcze bardziej umilą Ci wakacyjną wycieczkę do tej nadmorskiej miejscowości.

 

Murale na falochronie we Władysławowie

Warto także dodać, że pomiędzy portem we Władysławowie, a plażą, znajdziesz kolejną bardzo ciekawą atrakcję dla dzieci i dorosłych, czyli… murale na falochronie we Władysławowie. Schodząc z portu ku plaży, z pewnością je dostrzeżesz! Murale we Władysławowie to ponad 70 ilustracji na falochronach, które przedstawiają historię miasta namalowaną przez dwójkę artystów z gdańskiego ASP. Murale powstały w 2020 roku, a malowane były przez kilka tygodni. Oglądając murale masz okazję zapoznać się z obrazkową historią miasta!

 

Muzem figur woskowych

Kolejną z nietuzinkowych atrakcji dla dzieci we Władysławowie, będzie oczywiście muzeum figur woskowych. W środku obiektu możemy zobaczyć wyglądające niemal jak żywe, idealnie odwzorowane figury woskowe największych idoli ze świata popukultury, sportu czy filmu. Jeżeli chciałbyś zatem zobaczyć w jednym miejscu Roberta Lewandowskiego, Brada Pitta i Johny’ego Deppa- miejsce może być tylko jedno! A będzie nim oczywiście muzeum figur woskowych we Władysławowie.

 

Atrakcje pełne adrenaliny

Oprócz bardziej statystycznych, turystycznych atrakcji które możesz zwiedzić we Władysławowie, w tej nadmorskiej miejscowości czeka także szereg bardziej ekstremalnych doznań. To przede wszystkim skoki spadochronowe, rejs motorówką RIB, a także… możliwość wypożyczenia sprzętu do sportów ekstremalnych- na przykład skuterów wodnych. Jeżeli zatem potrzebujesz bardziej intensywnych doznań- Władysławowo z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

Aleja gwiazd

Warto także wspomnieć o znanej na całą Polskę alei gwiazd. To miejsce w centrum Władysławowa, gdzie szereg gwiazd posiada swoje małe miejsce na płycie chodnikowej, które zostało uhonorowane nazwiskiem popularnych aktorów, gwiazd sportu czy estrady. Systematycznie odsłaniane są nowe gwiazdy, które uświetniają tę nietuzinkową atrakcję we Władysławowie. Ponadto, całkiem niedawno odsłoniono kilka rzeźb symbolizujących wszystkie ośmiotysięczniki zdobyte przez Polaków. Aleja gwiazd to prawdziwe miejsce kultu- które może nas, jako Polaków, naprawdę napawać dumą. To miejsce, w którym skumulowane zostały największe sukcesy Polaków- i jest się czym chwalić! Koniecznie zatem odwiedź tę atrakcję we Władysławowie.