Czym jest motylarnia

we Władysławowie??

Co powinniśmy rozumieć pod terminem „motylarnia”?

W największym skrócie, motylarnia to wolnostojący budynek lub obiekt, w którym organizowana jest żywa wystawa motyli. Prowadzona najczęściej w okresie wakacyjnym, motylarnia we Władysławowie przyciąga każdego roku tysiące turystów z całej Polski, którzy chcieliby na żywo zobaczyć egzotyczne i barwne gatunki motyli. Nawet 30 centymetrowe motyle poruszają się tu bowiem swobodnie po terenie całego obiektu, z gracją trzepocząc skrzydłami tuż obok odwiedzających!

Półwysep helski atrakcje- skąd sprowadzamy motyle do motylarni we Władysławowie?

Do naszej motylarni sprowadzane są najbardziej spektakularne gatunki motyli z niemal każdego zakątku świata- począwszy od Ameryki Południowej, poprzez Azję, na Afryce kończąc. Aby motyle mogły swobodnie poruszać się po motylarni, cały obiekt przypomina rajską dżunglę, której charakteru nadają fantazyjne rośliny. Cała wycieczka do motylarni nad morzem to zatem niezapomniana, egzotyczna podróż w głąb wilgotnego lasu równikowego, który jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki!

Kto najczęściej odwiedza motylarnię we Władysławowie?

Naszą unikalną, żywą wystawę motyli odwiedzają dosłownie wszyscy- zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, czy nawet całe rodziny. Oczywiście najwięcej wrażeń motylarnia dostarcza najmłodszym odwiedzającym- to właśnie dzieci najchętniej przyglądają się z wypiekami na twarzy setkom gatunków tych najpiękniejszych owadów, które swobodnie trzepocząc skrzydłami są w stanie usiąść na roślinie tuż obok nich!

 Atrakcje w porcie Władysławowo- największa wystawa motyli w Polsce!!

I choć najczęściej to właśnie dzieci namawiają rodziców do spędzenia czasu w tej popularnej atrakcji nad morzem, to zjawiają się u nas nie tylko rodziny, ale także całe grupy szkolne czy kolonijne.

Nie zabraknie także atrakcji dla osób, które oprócz niezapomnianych wrażeń, liczą również na pewien walor edukacyjny odwiedzin w motylarni. Nasi przewodnicy z przyjemnością przedstawią ciekawostki i najskrytsze motyle sekrety, jednocześnie oprowadzając Was po całym obiekcie!

 

 

Motylarnia Władysławowo. Ul. Hryniewieckiego 1, 84-120 Władysławowo, Port Władysławowo +48 574 859 264.