Czy motyle w motylarni są przyjaźnie nastawione do ludzi?
Wycieczka do motylarni we Władysławowie jest jedną z najciekawszych propozycji dla dzieci i rodziny nad polskim morzem. Wiele osób jednak zastanawia się, czy motyle są przyjaźnie nastawione do ludzi. Część osób może nawet mieć obawy z tym związane! Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy przygotować dedykowany artykuł, w którym odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zachowań motyli w motylarni. Zapraszamy!

Czy motyle w motylarni są przyjaźnie nastawione do odwiedzających?
Wszystkich zaniepokojonych uspakajamy- motyle są absolutnie przyjaźnie nastawione do ludzi. I to w każdym wieku! Z drugiej zaś strony, motyle mają do ludzi sporo zaufania- są relatywnie oswojone do tego stopnia, że… mogą przelecieć tuż obok Ciebie, albo usiąść Ci na ramieniu. To właśnie sprawia, że wycieczka do motylarni jest okazją do naprawdę bliskiego poznania tych niesamowitych stworzeń. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wolno motyli dotykać- można im tym zrobić po prostu krzywdę. Nawet delikatny, ludzki dotyk może uszkodzić skrzydła motyli, przez mogą być one niezdolne do lotu. Można za to motyle bez obaw fotografować i nagrywać do woli- a następnie podzielić się zdjęciami i filmami w social mediach ze znajomymi i rodziną!

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić motylarnię?
Oprócz nietuzinkowych, przyjaźnie nastawionych do ludzi i barwnych motyli, w motylarni znajdziesz także egzotyczną roślinność- jest ona naturalnym ekosystemem dla motyli. W tych warunkach właśnie żyją one na co dzień! Dlatego właśnie w motylarni panuje wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza. Wszystko po to, aby motyle mogły swobodnie żyć, odżywiać się i rozmnażać. Jeśli zaś chcesz poznać cały cykl życia motyla- przyjdź do nas i zapytaj przewodników w środku o przeprowadzenie sesji edukacyjnej. W jej ramach otrzymasz najciekawsze informacje o tych niesamowitych stworzeniach!