Motylarnia Władysławowo zaprasza szkoły i przedszkola na lekcje edukacyjne!
Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci nad polskim morzem jest z pewnością wizyta w motylarni Władysławowo. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz klasycznych odwiedzin w naszym obiekcie, organizujemy także grupowe wycieczki szkolne czy kolonijne dla najmłodszych. Nie jest to jednak zwykłe zwiedzanie! Podczas przyjazdu w ramach wycieczki szkolnej lub kolonijnej, nasi przewodnicy przeprowadzają z dziećmi prawdziwe lekcje edukacyjne. Od kilku sezonów podbiły one serca zarówno dzieci, jak i ich opiekunów i rodziców maluchów. Co jednak jest takiego ciekawego w lekcjach edukacyjnych dla dzieci w naszej motylarni? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Czym są lekcje edukacyjne w motylarni Władysławowo?
Zajęcia edukacyjne w motylarni Władysławowo to trwające około 1-2h spotkanie, w ramach których nasi doświadczeni i przyjaźnie nastawieni do dzieci przewodnicy opowiadają… o motylach. Ich zwyczajach, budowie, zachowaniach. A także o wszelkich ciekawostkach, które pozwolą najmłodszym zagłębić się w fascynujący świat motyli z najdalszych zakątków świata. Podczas zajęć, dzieci dowiedzą się, jak wygląda cykl życia motyla i zobaczą na żywo te wspaniałe owady w każdym stadium rozwoju. Będą wiedziały wiele o ich codziennym funkcjonowaniu, a także nauczą się rozróżniać poszczególne gatunki. A to wszystko w obiekcie, w którym ciągle żywe, przepiękne motyle z całego świata latają wszerz i wzdłuż niezależnie od pory dnia!

Dlaczego warto odwiedzić nasz obiekt w celu wycieczki edukacyjnej?
Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić motylarnię we Władysławowie właśnie w celu edukacyjnych lekcji dla najmłodszych. Po pierwsze, dzieci w ich ramach… po prostu zdobywają wiedzę. Wiedza o motylach jest bardzo fascynującym zagadnieniem, a zamiast spędzać czas przy lekturze podręczników, dzieci mogą na żywo zapoznać się z tematyką tych wspaniałych stworzeń.

Po drugie, ta wiedza zdobywana jest podczas zabawy- czyli w najbardziej efektywny sposób. To właśnie świetne emocje i atmosfera, którą zagwarantują nasi przewodnicy oraz same motyle, sprawiają, że dzieci same bardzo chętnie podpytują prowadzących o rozmaite kwestie dotyczące motyli. Maluchy same angażują się do rozmowy i nauki, dzięki czemu jeszcze lepiej są w stanie przyswoić sobie świat tysiąca motyli, który czeka na nich otworem!

Jakimi materiałami posiłkujemy się w trakcie zajęć?
Aby dzieci mogły jak najlepiej przyswoić sobie wiedzę o motylach, nasi przewodnicy korzystają podczas sesji z praktycznych, czytelnie opisanych materiałach dydaktycznych. To przede wszystkim kolorowe plansze, które umożliwiają i ułatwiają dzieciom zrozumienie tych niesamowitych stworzeń. Z nich dowiedzą się między innymi, gdzie żyją motyle, jak są zbudowane, a także jak wygląda cykl ich życia. To znacząco ułatwi im zapamiętanie rozmaitych zagadnień, które dla nich przygotowaliśmy!

Kto przeprowadza zajęcia edukacyjne w naszej motylarni?
W naszej motylarni zajęcia edukacyjne przeprowadzają specjalnie przeszkoleni, przyjaźni nastawieni do dzieci opiekunowie. Dzieci uwielbiają ich podejście, dzięki czemu nauka jest jeszcze bardziej efektywna i skuteczna. Ponadto, znają oni nie tylko każdy skrawek motylarni, ale też każdy centymetr ciała motyli i tego, jak są zbudowane te fascynujące owady. Co więcej, zachwycą najmłodszych nietuzinkowymi anegdotami ze świata motyli, niespotykanymi zwyczajami poszczególnych gatunków, a wreszcie- demonstracją na żywo poszczególnych etapów rozwoju motyla. Począwszy od jajeczka, poprzez gąsienicę, do poczwarki, na motylu w pełnej krasie kończąc!

Nauka poprzez zabawę- to główny atut lekcji edukacyjnej w motylarni Władysławowo
Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka to taka, która odbywa się podczas zabawy. To nie tylko popularny slogan, ale i szczera prawda! Dopiero w przyjemnej atmosferze dzieci naprawdę zaczynają chcieć zdobywać wiedzę- a lekcje edukacyjne są nastawione właśnie na połączenie nietuzinkowej rozrywki z możliwością zdobywania cennej wiedzy. Jeżeli zatem chcesz zostać zapamiętany przez uczniów jako ten nauczyciel, który zorganizował im najlepszą wycieczkę szkolną, na jakiej byli- postaw na lekcje edukacyjne w motylarni Władysławowo!

Oprócz motylarni, we Władysławowie znajdziesz szereg innych atrakcji
Oprócz lekcji edukacyjnych, które możesz przeprowadzić a naszej motylarni, na miejscu we Władysławowie na Ciebie i Twoich uczniów czeka szereg innych atrakcji. Tuż obok motylarni znajduje się bowiem ptaszarnia- analogiczny do motylarni obiekt, w którym jednak zamiast motyli, latają żywe, egzotyczne ptaki z całego świata. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się słynne murale we Władysławowie. To miejsce, gdzie na falochronach słynni artyści przedstawili historię miasta od samego początku powstania, do współczesności. Prawdziwy, turystyczny „deser” dla najmłodszych może stanowić muzeum figur woskowych czy szereg innych atrakcji, które opisujemy w tym artykule. Zapoznaj się z nim i zorganizuj swoim podopiecznym niesamowitą wycieczkę do motylarni Władysławowo w ramach lekcji edukacyjnych i zapadnij w pamięć jako wyjątkowy nauczyciel!