Jakie atrakcje Chałupy mogą zaproponować turystom? Z pewnością wiele- jak każda nadmorska miejscowość. Warto jednak zaznaczyć, że w najbliższej okolicy tego malowniczego kurortu, skrywa się… największa motylarnia w Polsce! Dokładnie tak- ten wyjątkowy obiekt znajduje się we Władysławowie, a dokładnie- w porcie we Władysławowie. Zainteresowani? W dzisiejszym artykule opiszemy dokładnie, czym jest motylarnia, a także dlaczego warto się do niej udać- samodzielnie, lub z rodziną czy przyjaciółmi. Czego się dowiesz:

  • Czym tak naprawdę jest motylarnia?
  • Dlaczego warto ją odwiedzić?
  • Jakie motyle można w niej spotkać?
  • W jakich terminach i godzinach motylarnia jest otwarta dla turystów?  

Atrakcje Chałupymotylarnia obowiązkowym punktem na mapie podczas nadmorskiej wycieczki!

Kiedy planujesz wakacyjny wypad nad morze, myślisz zapewne, jakie atrakcje Chałupy przygotowały dla zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Otóż jest ich bardzo wiele- sam fakt malowniczej plaży bez wątpienia zachęca do turystycznej wycieczki do tej miejscowości. Warto jednak zaznaczyć, że zwiedzając atrakcje dla dzieci w Chałupach, można także udać się także do jednego z najbarwniejszych, jak i najpopularniejszych miejsc, które odwiedzają każdego roku tysiące turystów- czyli motylarni we Władysławowie! To absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie całego Pomorza, które zachwyca dziesiątkami gatunków egzotycznych motyli z całego świata- ze wszystkich kontynentów! Motylarnia, w największym skrócie, to wolnostojący obiekt lub namiot, który jest po brzegi wypełniony egzotyczną roślinnością, stanowiącą swoisty ekosystem i miejsce do życia dla naszych przepięknych motyli. Dodatkowo, należy wspomnieć o tym, że wszystkie motyle w naszym obiekcie poruszają się całkowicie swobodnie i nieskrępowanie! To oznacza, że w dowolnej chwili mogą przelecieć tuż obok Ciebie- i to właśnie ten bezpośredni kontakt z naturą zachwyca zarówno najmłodszych, jak i rodziców. Jeśli więc interesują Cię nietuzinkowe atrakcje dla rodziny w Chałupach, poświęć chwilę czasu na wycieczkę do motylarni we Władysławowie!

Atrakcje dla rodziny Chałupy– dlaczego warto nas odwiedzić?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto odwiedzić naszą motylarnię, wyobraź sobie następujący plan na wakacyjne atrakcje. Zamiast spędzać po raz kolejny w ten sam sposób poranek czy popołudnie podczas wakacyjnego urlopu nad morzem, wyobraź sobie, że odwiedzasz naszą największą motylarnię w Polsce. Po wejściu do obiektu, Twoim oczom ukazuje się egzotyczna roślinność z najdalszych zakątków świata, która wypełnia po brzegi całą motylarnię. Na liściach roślin przesiadują żywe, prawdziwe motyle, która mogą pofrunąć tam, dokąd tylko zechcą! Mogą usiąść na roślinie tuż obok Ciebie, albo możesz podziwiać je, kiedy z gracją fruwają po całym obiekcie. Czyż to nie brzmi barwnie i wspaniale? Wyobraź sobie tylko, jakie wrażenie wywołują przepiękne motyle na najmłodszych! To wyjątkowa atrakcja dla rodziny w Chałupach. Zdradzimy w sekrecie, że dzieci i młodzież są wręcz zachwycone paletą barw naszych motyli, których jest aż kilkadziesiąt różnych gatunków. Czego chcieć więcej, niż pasjonujących emocji w wakacyjne popołudnie? I to w dodatku emocji, które zostaną z Wami na miesiące, albo i lata? Motylarnia we Władysławowie zaprasza! To właśnie tego typu atrakcje dla dzieci w Chałupach (i w jej najbliższych okolicach) przyciągają nad morze tysiące turystów każdego lata!

Atrakcje Chałupy– a co z wycieczkami grupowymi?

Jak wspomnieliśmy, najlepsze atrakcje Chałupy posiada zarówno bezpośrednio w miejscowości, jak i w najbliższej okolicy. Motylarnia jest z pewnością jedną z nich. Okazuje się jednak, że ten wyjątkowy obiekt przyciąga nie tylko rodziny, ponieważ stanowi wyjątkową, okoliczną, atrakcję dla rodzin w Chałupach, ale też… jest bardzo często odwiedzana przez wycieczki grupowe. Pierwsze z nich, to oczywiście wycieczki szkolne nad morze. Każdego roku, dziesiątki wycieczek klasowych przyjeżdża właśnie do motylarni, aby całą klasą, wraz z opiekunami, podziwiać te egzotyczne owady w ich niemalże naturalnym środowisku. To niezapomniana atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży w nastoletnim wieku. Wszyscy uczniowie zapamiętują tę atrakcję na bardzo, bardzo długo, a nauczyciel, który tego typu wycieczkę zorganizował, staje się ulubionym belfrem- zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy bardzo doceniają kreatywność i nieszablonowość w organizowaniu wycieczek szkolnych i wybieraniu nietuzinkowych miejsc dla tychże. Dodatkowo, motylarnia to świetne miejsce dla wycieczek kolonijnych!

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Chałupach– kiedy odwiedzić motylarnię?

Jeśli jesteście już zdecydowani na to, aby odwiedzić największą motylarnię w Polsce– koniecznie zapamiętajcie, kiedy jesteśmy otwarci. Otóż odwiedzić nas można od 23 czerwca do końca sierpnia, w godzinach od 10 do 20. I to codziennie! Jesteśmy dla Was otwarci przez 7 dni w tygodniu, więc niezależnie od tego, czy jesteście nad morzem w ramach weekendowego pobytu, czy też zdecydowanie dłuższej wycieczki- koniecznie musicie nas odwiedzić! Motylarnia to jedna z najbardziej lubianych atrakcji dla dzieci w Chałupach!