Kiedy wybieramy się na rodzinną wycieczkę, czy też dłuższy urlop nad morze, z pewnością chcemy zagospodarować ten czas sposób kreatywny- tak, aby doświadczyć jak najciekawszych atrakcji. Jeżeli w tym roku obraliście na cel Władysławowo- świetnie! To jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w całej Polsce ma do zaoferowania całą gamę atrakcji. W tym sezonie, do całej palety ciekawych miejsc dołączy… Ptaszarnia Władysławowo! A czym jest ta ciekawie brzmiąca atrakcja? Tego dowiesz się dzisiejszego tekstu, a przede wszystkim:

  • Czym jest ptaszarnia
  • Dlaczego warto ją odwiedzić
  • Z kim najlepiej udać się do tej atrakcji
  • Gdzie się znajduje i jak do niej trafić
  • Co warto o niej wiedzieć

Ptaszarnia Władysławowo- czym tak naprawdę jest?

Jeżeli zastanawiasz się, czym jest ptaszarnia Władysławowo, śpieszymy z odpowiedzią. Ptaszarnia to wolnostojący namiot, w ramach którego prowadzona jest żywa wystawa ptaków egzotycznych. Po całym obiekcie fruwa kilkadziesiąt ptaków z najdalszych zakątków świata- Azji, Ameryki Południowej i Północnej, a także Afryki. To nietuzinkowa atrakcja dla dzieci we Władysławowie, którą z pewnością warto odwiedzić! Stanowi ona jedno z najciekawszych miejsc na całym Pomorzu, dlatego też, zdecydowanie warto dowiedzieć się nieco więcej o tym obiekcie!

Jakie gatunki ptaki znajdziemy w ptaszarni?

Jeżeli zaciekawił Cię powyższy opis, z pewnością będziesz chciał wiedzieć, jakie ptaki znajdują się tej w wystawie ptaków egzotycznych. Otóż jest ich przynajmniej kilka rodzajów! Są to przede wszystkim Amadynki, Zeberki, Kanarki, Ryżowce i wiele innych najciekawszych gatunków ptaków z całego globu! Warto także podkreślić, że mimo tego, że wyglądają one spektakularnie, są całkowicie przyjazne człowiekowi. Możesz zatem czuć się w tym miejscu całkowicie bezpiecznie! Dodatkowo, warto zaznaczyć, że nie ma tym miejscu jakichkolwiek dużych ptaków, w tym- dużych papug. Ptaszarnia to nie papugarnia! U nas występuje zdecydowanie więcej gatunków różnorodnych ptaków. Teraz, możesz je zobaczyć osobiście, a także zrobić im nieograniczoną ilość zdjęć!

Atrakcje dla dzieci. Co jeszcze możemy znaleźć w ptaszarni Władysławowo?

W ptaszarni Władysławowo możemy znaleźć jeszcze jedną, ciekawą rzecz. Jest to oczywiście… sam mikroklimat obiektu. Aby ptaki mogły swobodnie latać, jeść i po prostu żyć, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Cała ptaszarnia zatem, to prawdziwe egzotyczny ekosystem, w którym ptaki czują się jak u siebie. Znajdziesz tu, oprócz ciekawych ptaków, również całą masę rozmaitych roślin, które nadają temu miejscu niewyobrażalnie ciekawego pejzażu. Możesz w minutę, dosłownie po przekroczeniu granicy obiektu, przenieść niczym do bajecznej dżungli, którą dotychczas mogłeś obserwować w filmach lub na zdjęciach, lub jeśli chciałeś obejrzeć ją na żywo- musiałeś lecieć w najbardziej odległe lasy równikowe na świecie! Jest to zatem kolejny powód, aby udać się do ptaszarni i spędzić tam miłe chwile.

A z kim najlepiej udać się do ptaszarni?

Oczywiście, do obiektu można udać się zarówno samemu, jak i z rodziną czy przyjaciółmi. Nie ulega jednak wątpliwości, że najchętniej odwiedzają nas całe rodziny z dziećmi. To przede wszystkim najmłodsi są zafascynowani tą nietuzinkową atrakcją dla dzieci nad morzem. Nic dziwnego! Każde dziecko z pewnością chętnie zobaczy najciekawsze gatunki egzotycznych ptaków. Są to bowiem wspomnienia, które zostają z najmłodszymi na wiele lat! Warto natomiast wspomnieć również o tym, że oprócz rodzin, bardzo często odwiedzają nas całe wycieczki szkolne i kolonijne. Często bowiem nauczyciele i opiekuni chcą w kreatywny sposób zagospodarować czas swoim podopiecznym- i jest to świetny pomysł! Oprócz bowiem odwiedzin w ptaszarni, najmłodsi mogą odbyć prawdziwą sesję edukacyjną, gdzie opiekunowie obiektu opowiedzą im o najciekawszych, ptasich sekretach!

Gdzie jest ptaszarnia we Władysławowie?

Jeżeli zainteresowała Was propozycja obejrzenia ptaszarni i zastanawiacie się, gdzie znajduje się ten nietuzinkowy obiekt- śpieszymy z odpowiedzią. Otóż Ptaszarnia we Władysławowie znajduje się… tuż obok motylarni, we Władysławowie, przy ulicy Hryniewieckiego 2. A co to oznacza dla każdego turysty? Oczywiście to, że oprócz odwiedzin w ptaszarni, może odwiedzić także… motylarnię! Czyli dwa, nietuzinkowe obiekty w jednym czasie. To naprawdę spora oszczędność czasu- tym bardziej, że obok obu obiektów znajdują się punkty gastronomiczne, dzięki którym można zjeść posiłek i odpocząć, aby ruszać na dalsze zwiedzania atrakcji Władysławowa.

A kiedy warto odwiedzić ptaszarnię?

Tak naprawdę, aby sprawdzić aktualne terminy i godziny otwarcia, należy udać się na stronę dedykowaną ptaszarni, czyli: https://ptaszarnia-wladyslawowo.pl/ . Znajdują się tam wszelkie niezbędne informacje dotyczące zarówno kwestii organizacyjnych, jak i chociażby ceny biletów- zarówno dla dorosłych, dzieci, jak i wycieczek szkolnych. Warto zatem śledzić stronę na bieżąco i w razie jakichkolwiek pytań- zadzwonić do obsługi obiektu z pytaniami, które nas nurtują. Nam pozostaje zatem jedna rzecz- zaprosić zarówno do motylarni, jak i ptaszarni!