Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak atrakcje Gdynia skrywa przez nami, z pewnością przychodzi nam na myśl wiele miejsc, które warto odmienić w tym flagowym, nadmorskim mieście. Gdynia jest przepięknym miastem i posiada z pewnością wiele atrakcji dla dzieci i rodziny, ale mało kto wie, że zaledwie w odległości niecałych czterdziestu kilometrów, znajduje się obiekt wręcz uwielbiany przez rodziny z dziećmi, czyli.. motylarnia we Władysławowie. Z pewnością nazwa ta obiła się wielu z nam o uszy, aczkolwiek czy kiedykolwiek zadawaliśmy sobie pytanie, co kryje się pod tym terminem? Co warto wiedzieć o tym obiekcie? I dlaczego warto go odwiedzić? W dzisiejszym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Atrakcje Gdynia– motylarnia we Władysławowie jest tuż za rogiem!

Kiedy mówimy o tym, jakie atrakcje Gdynia ma w swojej ofercie i z jakiegoś powodu trafiamy na motylarnię we Władysławowie, chcielibyśmy wiedzieć, czym tak naprawdę jest ten obcobrzmiący obiekt. Otóż motylarnia, to wolnostojący namiot, w środku którego prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że motyle poruszają się swobodnie po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. Mogą one przelecieć tuż obok Ciebie, a nawet usiąść Ci na ramieniu czy kolanie! Są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, a motylarnię we Władysławowie traktują jak swój prawdziwy dom. To tu rodzą się i żyją przez wiele tygodni, aż do późnej starości. To właśnie w naszej motylarni możesz zobaczyć na własne oczy prawdziwy cykl życia motyla, począwszy od życia larwalnego, poprzez wiek młodzieńczy. Możesz zobaczyć także, jak żywią się i latają po całym obiekcie, a także jak z gracją odpoczywają na liściach i gałęziach roślin. To absolutnie niepowtarzalna atrakcja dla dzieci nad morzem! Przyjdź zatem do motylarni we Władysławowie i na własne oczy zobacz to, co dotąd mogłeś zobaczyć wyłącznie na zdjęciach i filmach!

Dlaczego jeszcze warto przyjść do motylarni?

Powodów, dla których warto odwiedzić motylarnię we Władysławowie, jest z pewnością bardzo wiele. Turyści z Gdyni i okolic Trójmiasta z pewnością chcieliby zobaczyć na własne oczy coś, czego dotąd nie widzieli! A to właśnie motylarnia daje możliwość zobaczenia na własne oczy setek rozmaitych motyli, różnych gatunków, o różnym kolorze czy zwyczajach. Zachwycające motyle, które możesz odnaleźć w motylarni pochodzą z najdalszych zakątków ziemskiego globu. Począwszy od Australii i Afryki, poprzez obie Ameryki, na Azji kończąc! To z dosłownie każdej szerokości geograficznej sprowadzamy nasze motyle, abyś mógł podziwiać je na żywo w trakcie lotu! Warto także dodać, że wycieczka do motylarnia to także niezapomniana przygoda z jeszcze jednego powodu. Otóż cały obiekt jest wypełniony dosłownie po brzegi niesamowitą, bujną roślinnością, którą można spotkać wyłącznie w tropikalnej dżungli! Wycieczka do motylarni zatem to nie tylko przepiękne motyle, które mogą przelecieć tuż nad Twoją głową. To także wyjątkowy klimat, dzięki któremu przeniesiesz się do rajskiej dżungli, w sercu polskiego, nadmorskiego Władysławowa!

Atrakcje Gdynia- co jeszcze należy wiedzieć o motylarni?

Kiedy już wiemy, jakie atrakcje Gdynia ma przygotowane w swojej ofercie dla turystów i decydujemy się odwiedzić motylarnię we Władysławowie, warto wiedzieć o niej kilka, istotnych faktów. Po pierwsze zatem, motylarnia umożliwia nam wejście do obiektu zarówno samodzielnie, jak i z rodziną czy przyjaciółmi. Mało tego! W naszym obiekcie możesz zorganizować wycieczkę grupową dla dzieci- czy to w ramach wycieczki szkolnej pod koniec roku szkolnego, czy to w ramach wycieczki kolonijnej. Niezależnie zatem od tego, czy jesteś nauczycielem, czy też opiekunem kolonijnym- możesz zorganizować grupową wycieczkę dla swoich podopiecznych w naszym obiekcie. Masz dzięki temu pewność, że nie zapomną widoku przepięknych motyli na długi, długi czas!

Kiedy motylarnia jest otwarta i kiedy można do niej przyjść?

Motylarnia we Władysławowie jest otwarta już od 23 czerwca, a czynna jest przez dosłownie całe wakacje, czyli do końca sierpnia. Ponadto warto wiedzieć, że motylarnia jest czynna przez 7 dni w tygodniu! Masz zatem do wyboru wszystkie dni tygodnia na wycieczkę do motylarni. Żeby ułatwić dostęp do obiektu, motylarnia jest otwarta już od godziny 10, aż do godziny 20. Możesz zatem dowolnie wybrać dzień i godzinę odwiedzin w tej niezwykłej atrakcji dla dzieci nad morzem. Warto jednak pamiętać, że motyle są najbardziej aktywne w słoneczne dni, w godzinach porannych. To właśnie wtedy przemierzają wiele kilometrów wszerz i wzdłuż obiektu, a popołudniu- z gracją odpoczywają na liściach tropikalnej roślinności. Ponadto warto wiedzieć, że w motylarni możesz robić dowolną ilość zdjęć- zarówno motylom, jak i tropikalnej roślinności. Jeżeli chciałbyś przeprowadzić profesjonalną sesję zdjęciową- również nie ma problemu! Skontaktuj się z opiekunem obiektu i ustal szczegóły swojej wyjątkowej sesji- czy to ślubnej, czy to katalogowej do materiałów reklamowych.

Gniewino, Łeba, Kartoszyno, Luzino, Lębork, Sarbsk, Żarnowiec, Krokowa, Karwieńskie Błota, Łebcz,
Jastrzębia Góra, Kąty Rybackie, Stegna, Krynica, Wejherowo, Reda, Cetniewo, Chłapowo, Rumia, Rewa, Puck, Swarzewo, Latarnia morska, Rozewie, jak dojechać, Sopot, Gdynia, Największa motylarnia w Polsce, Chałupy, Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica