Jakie atrakcje Hel ma swoim zanadrzu? Z pewnością słyszałeś o najpopularniejszych rozrywkach, które ma przygotowane dla turystów jeden z najbardziej popularnych, morskich kurortów. Na Hel każdego roku przybywa bowiem tysiące turystów, którzy chcą chociażby obejrzeć osławione na całą Polskę fokarium, czy też inne, bardzo popularne atrakcje nad morzem. Jednakże, aby dojechać na Hel, trzeba przejechać niemal cały Półwysep Helski– a to oznacza, że możemy zwiedzać wszystkie atrakcje dla rodziny w Helu i jego najbliższych okolicach. Po drodze, mijamy chociażby Władysławowo, a w nim… największą motylarnię w Polsce! Z dzisiejszego artykułu dowiesz się zatem, dlaczego warto odwiedzić to niecodziennie brzmiące miejsce. A dokładnie, będziesz wiedział:

  • Co należy rozumieć pod terminem „motylarnia”?
  • Dlaczego jest to idealne miejsce dla rodziny z dziećmi?
  • Jakie gatunki motyli w niej spotkamy?
  • Co jeszcze warto wiedzieć przed przybyciem do motylarni?

Atrakcje Hel – co tak naprawdę oznacza termin „motylarnia”?

Jeśli mówimy o tym, jakie atrakcje Hel i okoliczne miejscowości mają w swoich zasobach, nie można pominąć motylarni we Władysławowie, która jest przecież… po drodze na Hel! Warto zatem poświęcić chwilę czasu na odwiedzenie motylarni. A co tak naprawdę oznacza ten być może niecodziennie brzmiący termin? Otóż motylarnia to nic innego, jak ogromny na wiele metrów kwadratowych, wolnostojący obiekt (zadaszony namiot), w którym najbardziej egzotyczne motyle z całego świata latają swobodnie na całej jego powierzchni. Dodatkowo, aby stworzyć dla nich idealne miejsce do życia, motylarnia wypełniona jest egzotyczną, tropikalną roślinnością, dzięki czemu jest idealnym miejscem do życia dla tych przepięknych owadów. W takim środowisku motyle mogą swobodnie latać, jeść i odpoczywać! Latają nieskrępowanie, więc mogą przelecieć tuż obok Ciebie! Otwórz się zatem na zupełnie nowe doznania i przyjdź do motylarni we Władysławowie, która stanowi wyjątkową atrakcję dla dzieci w Helu- a w zasadzie, po drodze na Hel!

A kogo możemy spotkać w motylarni? Poznaj szczegóły o tej atrakcji dla rodziny na Półwyspie Helskim!

Jeśli planujesz wycieczkę do naszej żywej wystawy motyli, z pewnością zastanawiasz się, jakie gatunki tych najpiękniejszych owadów będziesz mógł odnaleźć. W motylarni we Władysławowie znajdziesz przede wszystkim jeden z najpiękniejszych gatunków na świecie- Morpho Peledeis. To przepiękny motyl, który posiada zjawiskowe, błękitne skrzydła, którymi trzepocze tuż obok Ciebie! Skrzydła po wewnętrznej stronie są ciemnej barwie, w związku z czym Morpho sprawia wrażenie, jakby pojawiał się i znikał. Oprócz tego, w motylarni w Władysławowie znajdziesz chociażby Pailio Lowi, czyli motyla, który różni się kolorystycznie w zależności od płci. Dodatkowo, wyróżnia się tym, że jego dolne skrzydła zakończone charakterystycznymi ogonami. Możesz też znaleźć u nas tak zwane motyle nocne, czyli po prostu… ćmy! Attacus Atlas uznawany jest za jedną z największym ciem na całym globie. Oprócz tego, że prowadzi nocny tryb życia, to wzór znajdujący się na jego skrzydłach przypomina głowę węża!

Atrakcje Hel – wycieczka do motylarni idealnym pomysłem na atrakcje dla rodziny!

Jeśli rozważacie wśród rodziny o tym, jakie atrakcje Hel może przygotować dla turystów, z pewnością rozważacie też odwiedziny w motylarni, która jest przecież po drodze na Hel! Nietuzinkowa atrakcja dla dzieci nad morzem przyciąga każdego roku setki turystów- głównie rodzin z dziećmi. Nie może to nikogo dziwić – to właśnie najmłodsi są najbardziej zafascynowani setkami motyli, które swobodnie mogą przelecieć tuż obok nich! Albo usiąść na roślinie, którą mijali przed sekundą. W motylarni we Władysławowie naprawdę można poczuć się jak w rajskiej dżungli i doświadczać wszystkiego tego, co można doświadczyć z reguły jedynie w wilgotnym lesie równikowym. Jeżeli zatem zastanawiasz się nad tym, jak sprawić, że wakacje nad morzem staną się niezapomniane dla całej rodziny– przyjdź wraz z nią do motylarni we Władysławowie! To wyjątkowa atrakcja dla dzieci w Helu i okolicach.

Co warto wiedzieć przed pójściem do motylarni?

Przed pójściem do motylarni warto wiedzieć, w jakich godzinach najlepiej ją odwiedzić! Otóż, najlepiej przyjść do motylarni w słoneczny, letni poranek. To właśnie wtedy wszystkie motyle są najaktywniejsze i swobodnie szybują po całym obiekcie. Mogą przelecieć tuż obok Ciebie, albo usiąść Ci na ramieniu! Po południu zaś, motyle spokojnie odpoczywają na roślinach, ładując akumulatory na kolejny dzień. A od kiedy motylarnia we Władysławowie jest otwarta? Otóż już od 23 czerwca, aż do końca sierpnia. I to przez siedem dni w tygodniu! Jesteśmy dla Was otwarci cały tydzień, przez 10 godzin dziennie- od 10, do 20. Zapraszamy zatem do naszego obiektu zarówno osoby indywidualne, grupy znajomych czy rodziny z dziećmi, a także… grupowe wycieczki szkolne i kolonijne! Nasi przyjaźni, pozytywnie nastawieni i mili przewodnicy opowiedzą Wam najciekawsze motyle opowieści, sekrety i anegdoty!