Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie atrakcje Jastarnia przygotowała dla odwiedzających tę czarującą miejscowość, najczęściej przychodzą nam na myśl wszystkie „standardowe” rozrywki, których możemy doświadczyć nad polskim morzem. Oprócz nich jednak, warto wiedzieć o jednej, bardzo istotnej kwestii- mianowicie o tym, że niedaleko od Jastarni, znajduje się … największa motylarnia w Polsce! A co tak naprawdę kryje się pod tą niestandardową nazwą, a także dlaczego motylarnia jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla rodziny– o tym wszystkim dowiecie się z dzisiejszego artykułu. A mianowicie:

  • Czym tak naprawdę jest motylarnia?
  • Jakie gatunki motyli można w niej spotkać?
  • Dlaczego warto ją odwiedzić?
  • Wycieczka grupowa do motylarni– idealna propozycja dla szkół

Atrakcje Jastarnia – czy tak naprawdę jest motylarnia?

Jakie atrakcje Jastarnia kryje dla swoich turystów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje nadmorską wycieczkę. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Jastarni w ramach weekendowego wypadu, czy też jest to zaplanowany, tygodniowy czy dwutygodniowy urlop, z pewnością interesuje Cię paleta atrakcji, których można doświadczyć w tej miejscowości. Kiedy sprawdziłeś wszystkie możliwe miejsca do zwiedzenia, warto zastanowić się nad tym, jakie atrakcje można spotkać w najbliższej odległości. I tu bardzo dobra informacja- zaledwie bowiem kilkanaście minut drogi od Jastarni, kryje się największa motylarnia w Polsce! A czym jest motylarnia? To wolnostojący, ogromny namiot, w którym możesz zobaczyć setki egzotycznych motyli z najdalszych zakątków świata. Cały obiekt wypełniony jest również egzotyczną roślinnością, która stanowi środowisko życia dla naszych motyli. To na nich mogą w spokoju odpoczywać, a także pożywiać się nimi w dowolnej chwili.

Jakie gatunki motyli możemy spotkać w motylarni we Władysławowie?

W motylarni we Władysławowie można odnaleźć i zobaczyć setki egzotycznych gatunków motyli. Mają różne rozmiary i występują w niemal każdym odcieniu tęczy! Są wśród nich na przykład Morpho Peledeis, które uważa się za jedne z najpiękniejszych na świecie. Posiada przepiękne, błękitne skrzydła z zewnętrznej strony, które od strony wewnętrznej przypominają kolor brązowy. Dzięki temu, kiedy Morpho Peledeis lata swobodnie po naszej motylarni, sprawia wrażenie, jakby… pojawiał się i znikał! W naszej motylarni we Władysławowie spotkasz też na przykład Neptis Hylas, który nazywany jest… żeglarzem! A to ze względu na to, że podczas szybowania jego skrzydła przypominają ruch żagla, który swobodnie dryfuje na wodzie. Dodatkowo, Neptis jest owiany dotąd niezbadaną, naukową zagadką. Otóż, podczas lotu, wydaje on bardzo charakterystyczny dźwięk. Jego rola, po dzień dzisiejszy, zostaje nierozpoznana dla naukowców! Inne motyle to na przykład tak zwany „monarcha”, czyli Danaus Plexippus, który znany jest z tego, że każdego roku gatunek ten podróżuje nawet 3000 kilometrów, migrując w okolice Kalifornii I Meksyku. Na zimowisko, motyl ten wybiera lasy, które rosną powyżej 3 kilometrów nad poziomem morza.

Atrakcje Jastarnia – dlaczego warto odwiedzić motylarnię?

Kiedy myślimy o tym, jakie atrakcje Jastarnia przygotowała dla swoich turystów i kiedy decydujemy się na wycieczkę do motylarni we Władysławowie, zastanawiamy się, czy aby na pewno warto odwiedzić żywą wystawę motyli. Odpowiedź jest oczywista: warto! A dlaczego? Wyobraź sobie, że wchodzisz do absolutnie fascynującego miejsca, pełnego tropikalnych, śródziemnomorskich roślin, które są miejscem do życia dla najbardziej egzotycznych gatunków motyli na świecie. Największe z nich mają wielkość nawet 30 centymetrów i do tego prezentują się dostojnie, przesiadując na roślinach, lub też… ochoczo latając po całym obiekcie. To właśnie fakt tego, że nasze motyle mogą swobodnie latać po całej motylarni sprawia, że jest to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Jastarni. Warto ją zatem rozważyć zarówno samemu, jak i rodziną i dziećmi.

Motylarnia nad morzem – co jeszcze musisz wiedzieć przez przybyciem?

Przed przybyciem do naszej motylarni we Władysławowie, warto znać kilka kwestii organizacyjnych, które z pewnością przyczynią się do tego, żeby odwiedziny w naszym obiekcie były jak najprzyjemniejsze. Od tego przecież jest ta ciekawa atrakcja w Jastarni! Po pierwsze zatem, warto mieć na uwadze fakt, że motyle są najbardziej aktywne porankami, szczególnie w słoneczne dni. Wówczas, przemierzają naszą motylarnię wszerz i wzdłuż, radośnie trzepocząc skrzydłami. Popołudniami zaś, majestatycznie odpoczywają na tropikalnych roślinach i regenerują siły do dalszych terytorialnych podbojów 😊. Oprócz tego, warto wiedzieć, kiedy nasza motylarnia we Władysławowie jest otwarta. Otóż, dla naszych klientów jesteśmy otwarci od 23 czerwca, aż do końca sierpnia, przez… 7 dni w tygodniu! Możesz zatem odwiedzić tę atrakcję dla rodziny w Jastarni w dowolny dzień i niemal w dowolnej godzinie- obiekt otwarty jest bowiem od godziny dziesiątej, do godziny dwudziestej. Każdego dnia! Zapraszamy zatem wszystkich spragnionych egzotycznych wrażeń turystów!