Kiedy wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „atrakcje Kuźnica”, naszym oczom ukazują się standardowe, jak na nadmorską miejscowość, miejsca i obiekty, które warto odwiedzić. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę z tego, że zaledwie kwadrans drogi od tej malowniczej miejscowości, znajduje się… największa motylarnia w Polsce, czyli motylarnia we Władysławowie! Czy warto udać się do tego egzotycznie brzmiącego miejsca? Czym tak naprawdę jest motylarnia we Władysławowie? O tym piszemy w dzisiejszym artykule! Czego się dowiesz?

  • Co należy rozumieć pod terminem „motylarnia
  • Dlaczego ten obiekt przyciąga każdego lata tysiące turystów z całej Polski?
  • Wycieczki grupowe do motylarni- czy warto?
  • A może… sesja fotograficzna w tropikalnej dżungli?

Atrakcje Kuźnica– dowiedz się, co kryje się pod terminem „motylarnia”!

Atrakcje Kuźnica: motylarnia, o której wspomniano, znajduje się we Władysławowie. To nietuzinkowe miejsce, które jest nie tylko wypełnione egzotyczną roślinnością, ale jest przede wszystkim miejscem, które jest domem dla setek tropikalnych motyli. Zostały one sprowadzone z najdalszych zakątków świata- od Ameryki Północnej i Południowej, po Afrykę i Azję. Jeżeli zatem chciałbyś zobaczyć te wspaniałe, przepiękne okazy motyli, koniecznie musisz przyjść do tej fascynującej atrakcji dla rodziny, czyli największej motylarni w Polsce. Mowa oczywiście o tej, która znajduje się we Władysławowie! To wyśmienita propozycja spędzenie letniego dnia, zarówno dla pojedynczych odwiedzających, jak i większych grup- rodziny, czy znajomych. Dodatkowo, motylarnię odwiedzają całe wycieczki szkolne, jak i wycieczki kolonijne. Spowodowane to jest faktem, że barwnymi, swobodnie latającymi motylami najbardziej zainteresowani są oczywiście… najmłodsi! To właśnie dzieci najczęściej namawiają rodziców do odwiedzania motylarni we Władysławowie. Dokładnie to samo dotyczy dzieci w szkolnych ławkach- to one najczęściej próbują przekonać wychowawcę do tego, że wycieczka do motylarni jest strzałem dziesiątkę. I w obu przypadkach- najczęściej dzieciom się to udaje, a motyle mogą być spokojne o to, że będzie miał kto je podziwiać!

Atrakcje dla dzieci w Kuźnicynajwiększa motylarnia w Polsce zaprasza!

Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie, dlaczego motylarnia jest tak popularną ostatnimi laty rozrywką. Odpowiedź jest prosta- bo jest to miejsce niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. To jedyne bowiem miejsce, gdzie można zobaczyć swobodnie latające, nawet 30 centymetrowe motyle z najdalszych zakątków świata. Nie doświadczysz tego nigdzie indziej!

Możesz odwiedzić motylarnię we Władysławowie od końca czerwca, do końca sierpnia. I to przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10, do godziny 20! Masz zatem niemal cały dzień na to, aby zobaczyć najbardziej wyjątkowe motyle z całego globu, w jednym miejscu. Mimo tego, że motylarnia jest otwarta od rana do wieczora, to najlepiej przyjść do niej w godzinach porannych, w słoneczne dni. To właśnie wtedy motyle są najbardziej aktywne i przemierzają największe odległości wzdłuż i wszerz naszego obiektu. Popołudniami zaś, można je obserwować w sytuacji, w której dostojnie odpoczywają na egzotycznych roślinach, po całodniowym wysiłku.

Atrakcje Kuźnica– a może… zajęcia edukacyjne w motylarni?

W naszej motylarni we Władysławowie, która stanowi najbliższą, okoliczną atrakcję Kuźnicy, pracują wykwalifikowani, przyjaźni przewodnicy. To oznacza, że opowiedzą Ci najciekawsze informacje i sekrety o motylach, które z pewnością warto wiedzieć. Czy wiesz na przykład, że niektóre z motyli nie muszą poszukiwać pożywienia? Radzą sobie w zupełnie inny sposób! Tych ciekawostek, które na długo zostają w pamięci, jest zdecydowanie więcej. Przyjdź do naszej motylarni sam, z rodziną lub znajomymi i poznaj wszystkie, nawet najskrytsze motyle sekrety! Nasi przewodnicy przeprowadzają również sesje edukacyjne dla grupowych wycieczek dzieci i młodzieży. Jeżeli zatem jesteś nauczycielem, lub opiekunem kolonijnym, który chciałby zorganizować edukacyjną wycieczkę w głąb świata motyli- zapraszamy do motylarni we Władysławowie!

Atrakcje dla dzieci pomorskie– a może sesja zdjęciowa w motylarni?

Wiele osób, które odwiedza nasz obiekt, chce zachować te wyjątkowe chwile na dłużej. W związku z tym, turyści często wykonują cały szereg pamiątkowych zdjęć lub filmów- i jest to… całkowicie dozwolone, a nawet- wskazane! Nasza motylarnia, jako wyśmienita atrakcja dla dzieci w Kuźnicy, na to pozwala! Któż by nie chciał zdjęć z kolorowymi, żywymi motylami, które mogą nawet… spożywać nektar z pomarańczy, którą trzymasz w ręku! Tego typu wyjątkowa pamiątka zostanie z Tobą na długi, długi czas. Możesz opublikować wrażenia z tego emocjonującego wypadu w swoich mediach społecznościowych, czy też pochwalić się wiadomością opatrzoną kolorowymi fotografiami najbardziej egzotycznych motyli na świecie. Dodatkowo, warto też zaznaczyć, że w naszej motylarni mogą odbywać się profesjonalne sesje zdjęciowe- na przykład do katalogów, folderów, czy też innych materiałów reklamowych, a nawet… filmów! Jeżeli zatem jesteś fotografem, który chciałby w naszym obiekcie przeprowadzić profesjonalną sesję zdjęciową- nic prostszego. Skontaktuj się z nami i ustal dogodny dla siebie termin, a całą motylarnię, w wybranych godzinach, zarezerwujemy wyłącznie dla Ciebie!