Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie mamy atrakcje dostępne nad polskim morzem, z reguły stawiamy na Latarnię morską Rozewie, Motylarnię Władysławowo i wiele innych, ciekawych obiektach. Polski Bałtyk jest bowiem pełen ciekawych, nadmorskich atrakcji, które warto odwiedzić razem z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. A które z tych atrakcji są najciekawsze? Które wzbudzą największy zachwyt wśród oglądających? A może są takie miejsca, które jednak należałoby omijać szerokim łukiem- szczególnie, jeżeli w nadmorskiej wycieczce towarzyszą nam najmłodsi? O tym wszystkim przeczytacie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Atrakcje nad morzem. Latarnia morska Rozewie, motylarnia Władysławowo i wiele innych. Co warto wiedzieć?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, latarnia morska Rozewie i motylarnia Władysławowo to nie jedyne atrakcje dla rodziny nad morzem, które warto odwiedzić. Z racji tego, że Morze Bałtyckie jest naprawdę ogromne, niesie ono ze sobą wiele innych, ciekawych atrakcji dla dzieci i rodziny. Jedną z coraz bardziej popularnych atrakcji nad morzem, jest amatorski połów bursztynu. Całe gromady ludzi wyruszają na połów złota Bałtyku, najczęściej z samego rana lub w nocy, po obfitych sztormach. Oczywiście nie jest to profesjonalny połów i w żaden sposób amatorscy poławiacze nie stanowią nawet najmniejszej konkurencji dla wytrawnych poszukiwaczy jantaru, niemniej jednak jest to ciekawa rozrywka dla rodziny. Z pewnością zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice z przyjemnością wybiorą się na poszukiwania z lampą ultrafioletową w jednej ręce, a w podbierakiem w drugiej. W Rozewiu i okolicach można złowić naprawdę wielkie okazy, które z powodzeniem mogą posłużyć do produkcji najróżniejszych wyrobów biżuteryjnych- od kolczyków, poprzez pierścionki i wisiory, na bransoletkach kończąc. Bursztyn ma bardzo wiele zastosowań- po złowieniu z pewnością się nie zmarnuje!

Co jeszcze warto zobaczyć w nadmorskich miejscowościach?

Tak naprawdę, nad polskim morzem zobaczyć można bardzo wiele, ciekawych atrakcji. Warto wspomnieć chociażby o fokarium w Helu. W tym ciekawym obiekcie możemy na własne oczy zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które na co dzień nie są dostępne w polskich wodach. Dlatego też, jeżeli znajdujemy się na Półwyspie Helskim i chcielibyśmy zobaczyć żywe zwierzęta- fokarium będzie odpowiednim wyborem. Ponadto, nad morzem możemy odwiedzić także… Słowiński Park Narodowy. To absolutnie nietuzinkowa atrakcja, ponieważ posiada niespotykane ruchome wydmy! To atrakcja, która przyciąga każdego roku setki, a w zasadzie tysiące turystów z całego globu. Słowiński Park Narodowy to jeden z 23 takich terenów w Polsce, który powstał 1 stycznia 1967 roku i od tego czasu jest jedną z najciekawszych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i rodziny czy znajomych. W Jastrzębiej Górze zaś, możemy zobaczyć wyjątkowe kamieniste plaże! Z pewnością wiele razy byłeś nad morzem, aczkolwiek plaża kojarzy Ci się przede wszystkim z piaskiem i błogim odpoczynkiem, prawda? W Jastrzębiej Górze zatem zobaczysz coś, co z pewnością Cię zaskoczy! Co ciekawe, plaża w Jastrzębiej Górze jest kamienista wyłącznie od wschodniej strony świata. Od zachodniej bowiem, niczym nie różni się od „standardowej” plaży, których możesz spotkać setki w całej Polsce!

Latarnia morska Rozewie, motylarnia Władysławowo i wiele innych atrakcji czekają!

Jak wspominaliśmy wyżej, latarnia morska Rozewie, motylarnia Władysławowo i wiele innych ciekawych miejsc czekają na Ciebie nad polskim morzem. I w tej części artykułu zachęcimy Cię właśnie do odwiedzin w obiekcie takim jak motylarnia! Latarnia morska Rozewie to z pewnością ciekawe miejsce do zwiedzenia, ale żywa wystawa motyli jest jeszcze ciekawszą alternatywą! Co możemy w niej znaleźć? Otóż w motylarni możemy znaleźć setki gatunków żywych, swobodnie latających po całym obiekcie motyli, które ochoczo trzepoczą skrzydłami, a także… mogą usiąść Ci na ramieniu. Niesamowite, prawda? Jeżeli zatem planujesz wycieczkę na Półwysep Helski, nie mogą Cię ominąć ciekawe widoki największej wystawy żywych motyli w Polsce.

Co warto wiedzieć o motylarni?

Przede przyjściem do motylarni, warto zaznajomić się z pewnymi kwestiami organizacyjnymi, które warto znać! To samo dotyczy innych obiektów, takich jak wcześniej wspomniana latarnia morska. Motylarnia we Władysławowie jest ciekawym miejscem do zobaczenia, ale warto znać chociażby terminy otwarcia tej nietuzinkowej atrakcji dla dzieci nad morzem. Zatem, motylarnia jest otwarta już pod koniec czerwca, a motyle można w niej oglądać aż do końca sierpnia. Masz zatem całe wakacje na to, aby udać się do tej niesamowitej przestrzeni- niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielną wyprawę, czy też zabierzesz przyjaciół lub znajomych. Warto jednak zabrać dzieci i młodzież- to oni bowiem najchętniej oglądają przepiękne, egzotyczne motyle z całego świata.

Jeżeli zatem zainteresowała Cię ta propozycja, kierunek może być tylko jeden- po zwiedzaniu latarni morskiej w Rozewiu, motylarnia Władysławowo czeka właśnie na Ciebie!