Atrakcje Rozewie to temat, który każdego roku interesuje bardzo wiele osób, które są zainteresowane najlepszymi i najbardziej emocjonującymi rozrywkami nad polskim morzem. Tak naprawdę, tych rozrywek jest bardzo, bardzo wiele. W większości są to jednak absoulutnie standardowe atrakcje, które można spotkać nad Bałtykiem. A jakie atrakcje oferuje najbliższa okolica Rozewia? To już zupełnie odmienna, fascynująca historia. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na fakt, że jedną z takich rozrywek jest z pewnością położona nieoopodal… motylarnia we Władysławowie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się zatem, dlaczego warto zapoznać się z tym terminem. A dokładnie:

  • Co to jest motylarnia?
  • Dlaczego warto ją odwiedzić i dlaczego stanowi idealną rozrywkę dla dzieci w Rozewiu?
  • Jakie gatunki egzotycznych motyli można spotkać?
  • Kiedy możemy udać się do motylarni?
  • Co jeszcze należy wiedzieć, przed jej odwiedzeniem?

Atrakcje Rozewie– czym tak naprawdę jest motylarnia?

Kiedy jesteśmy zaznajomieni z tym, jakie atrakcje Rozewie kryje dla swoich turystów, prawdopodobnie chcemy zapoznać się również z ofertą turystyczną, jaka znajduje się w najbliższej okolicy Rozewia. I tak, trafiamy do motylarni we Władysławowie! A co kryje się pod tym obco brzmiącym terminem? Otóż motylarnia to nic innego, jak wolnostojący, ogromny namiot, który wypełniony jest po same brzegi przepiękną, tropikalną roślinnością. Jednak to nie prawdziwie rajska flora jest głównych aktorem w motylarnianym teatrze. Pierwszoplanowe skrzypce w tym swoistym koncercie wrażeń grają… najpiękniejsze i najbardziej egzotyczne motyle na świecie! Ta wyborna atrakcja dla dzieci Rozewie przyciąga każdego roku tysiące turystów- i to zarówno z Polski, jak i zza granicy. Jeżeli zatem planujemy absolutnie niepowtarzalną wycieczkę nad morze i chcemy zwiedzić najlepsze atrakcje dla rodziny w Rozewiu– nie możemy wówczas pominąć motylarni we Władysławowie.

Kto mieszka w motylarni? Poznaj najciekawsze gatunki motyli z całego świata!

W tej nietuzinkowej atrakcji dla rodziny, możemy znaleźć najbardziej spektakularne i fantazyjne gatunki motyli. Pochodzą one z najdalszych zakątków świata- Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Afryki, a nawet Azji. Sprowadzamy najciekawsze gatunki, które posiadają szereg cech charakterystycznych, które są absolutnie nie do podrobienia. Część z nich na przykład żywi się przez całe życie tym, co zgromadziło w ramach zapasów z życia larwalnego. Z kolei inne, posiadają wielokolorowe skrzydła, na których widnieją indywidualne zdobienia. Każdy z nich jest zatem zupełnie inny! Ponadto, część z motyli osiąga naprawdę ogromne rozmiary, dochodzące nawet do 30 centymetrów!

Atrakcje Rozewie– dlaczego warto przyjść do motylarni z rodziną i przyjaciółmi?

Kiedy wiemy, jakie atrakcje Rozewie ma dla nas przygotowane i chcemy czegoś jeszcze bardziej spektakularnego, możemy zdecydować się na szereg innych atrakcji. Motylarnia może być zatem strzałem w dziesiątkę. A dlaczego warto ją odwiedzić? Zamiast kolejnego, standardowego dnia podczas urlopu czy wypoczynku nad morzem, możesz przenieść się w świat tysiąca swobodnie latających motyli, które radośnie trzepoczą skrzydłami i mogą usiąść tuż obok Ciebie! To właśnie główny powód, dla którego motylarnia to idealna atrakcja dla rodziny w Rozewiu!

 Mało tego- część z nich, może być na tyle odważna, że postanowią usiąść Ci na ramieniu i przez chwilę odpocząć- to wszystko w motylarni we Władysławowie! Teoretycznie, żeby czegoś takiego doświadczyć, musiałbyś się udać do wilgotnego lasu równikowego- a i tam nie znalazłbyś wszystkich gatunków motyli, które możesz zobaczyć u nas. Nie musisz już zatem podróżować na inny kontynent, aby zanurzyć się w rajskiej, tropikalnej dżungli i na żywo obserwować absolutnie rewelacyjne, spontaniczne podróże naszych motyli z jednej rośliny, na drugą.

Atrakcje dla rodziny Rozewie– co jeszcze warto wiedzieć przed wizytą w motylarni we Władysławowie?

Kiedy zdecydujemy się na wizytę w motylarni, warto również wiedzieć o pewnych szczegółach, kóre sprawią, że pobyt w naszym namiocie pełnym motyli będzie jak najbardziej emocjonujący. Po pierwsze- warto zdecydować się na odwiedziny w naszej motylarni przed południem, w słoneczne dni. Dlaczego akurat wtedy? Przede wszystkim dlatego, że motyle wówczas są najbardziej aktywne i przemierzają największe odcinki, ochoczo lądując co jakiś czas na przepięknych roślinach, które znajdują się w naszym obiekcie. Po południu zaś, motyle najczęściej dostojnie odpoczywają na gałęziach i liściach, regenerując siły. Wszystko po to, aby kolejnego dnia znów ruszyć w pełni sił w drogę wzdłuż i wszerz motylarni, będącej idealną atrakcją dla dzieci w Rozewiu. Warto dodać, że niektóre z nich mogą latać nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie! Dodatkowo, warto wiedzieć, że motylarnia we Władysławowie czynna jest aż przez siedem dni w tygodniu, od godziny 10 do godziny 20. Otwarci jesteśmy zaś w okresie letnim- a dokładnie, od 23 czerwca, aż do końca sierpnia. Termin czerwcowy jest bardzo korzystny dla wielu wycieczek szkolnych, które każdego roku przyjeżdzają do naszego obiektu, aby podziwiać nasze motyle. Terminy lipcowe i sierpniowe zaś- to idealny czas na spędzenie czasu w motylarni i przeżycie jednej z najlepszych atrakcji dla dzieci w Rozewiu i okolicach!