Jadąc nad polskie morze, często myślimy o tym, jakie atrakcje Sopot ma w swoim zanadrzu. Z pewnością jest ich wiele, aczkolwiek mało kto ma świadomość tego, że zaledwie 40 minut drogi od tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce znajduje się… motylarnia we Władysławowie! To absolutnie wyjątkowa atrakcja dla dzieci i rodziny w Sopocie, którą zdecydowanie warto zobaczyć- szczególnie, jeśli chcielibyśmy doświadczyć ciekawych wrażeń poza granicami Trójmiasta. A co tak naprawdę kryje się pod terminem „motylarnia”? I dlaczego warto ją odwiedzić, będąc w Sopocie? W dzisiejszym artykule dowiesz się tego wszystkiego!

Atrakcje Sopot– motylarnia we Władysławowie jest na wyciągnięcie ręki!

Atrakcji w Sopocie jest z pewnością bardzo wiele. Aczkolwiek czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że motylarnia we Władysławowie jest dosłownie przysłowiowy „rzut beretem” od Trójmiasta? Ten wyjątkowy obiekt przyciąga każdego roku tysiące zwiedzających, którzy chcieliby zobaczyć na własne oczy naprawdę fascynującą atrakcję dla dzieci i rodziny. A co tak naprawdę oznacza termin „motylarnia”? Otóż motylarnia to nic innego, jak wolnostojący obiekt, w ramach którego odbywa się żywa wystawa motyli! To oznacza, że po obiekcie fruwają wyłącznie żywe motyle, które mogą przelecieć tuż obok Ciebie! Czy to nie wspaniałe, zobaczyć najciekawsze gatunki motyli z całej planety, zorganizowane w jednym miejscu, w nadmorskiej miejscowości w Polsce? Możesz jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przenieść się do tropikalnej dżungli, by obserwować, jak motyle latają swobodnie po całej motylarni! Nasze motyle sprowadzamy z najdalszych zakątków świata- Australii, Azji czy Afryki. Dzięki temu, możesz na żywo zobaczyć gatunki, które naturalnie nie występują w całej Europie!

A co z tropikalną roślinnością w motylarni?

Aby nadać całej motylarni we Władysławowie wyjątkowego klimatu, cały obiekt wypełniony jest po brzegi przepiękną, tropikalną roślinnością. Dzięki niej, każdy odwiedzający czuje się jak w prawdziwym lesie równikowym! To oprócz motyli główna atrakcja, którą możesz obejrzeć w motylarni. Oprócz tego, roślinność ta stanowi naturalne środowisko dla naszych motyli. To na ich liściach mogą bez problemu odpocząć po wielogodzinnych lotach wszerz i wzdłuż motylarni, a także mogą się nimi pożywiać! Warto także wspomnieć o tym, że dzięki tejże właśnie roślinności, motyle mogą tu funkcjonować od samych narodzin i swobodnie rozwijać się przez całe życie. Dzięki temu, możesz w naszej motylarni zobaczyć motyle w każdym stadium rozwoju- począwszy od życia larwalnego, aż po późną dorosłość. Nasi wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą Ci, który motyl żyje najdłużej, a który najkrócej! Zainteresowany? Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do wizyty w motylarni we Władysławowie. Weź ze sobą całą rodzinę, ponieważ to właśnie rodziny z dziećmi najchętniej odwiedzają nasz obiekt. Które dziecko nie chciałoby na własne oczy zobaczyć setek swobodnie latających motyli, z czego niektóre z nich osiągają wielkość nawet 30 cm? Wizyta w motylarni to naprawdę niezwykłe przeżycie. Nie może Cię u nas zabraknąć!

Atrakcje Sopot. A może… wycieczka grupowa do motylarni we Władysławowie?

Jeżeli jesteś w Sopocie i zdecydowałeś się na wizytę w motylarni we Władysławowie, warto rozważyć, czy nie lepiej udać się do tego ciekawego obiektu w ramach wycieczki grupowej. Dlaczego bowiem warto zorganizować grupową wycieczkę do motylarni? Przede wszystkim dlatego, że całym grupom zwiedzających dedykowane są ciekawe sesje edukacyjne z naszymi przewodnikami, którzy z przyjemnością opowiedzą Ci o najciekawszych motylich sekretach. Sesja edukacyjna w motylarni to wyjątkowa podróż w głąb świata motyli, dzięki której możesz dowiedzieć się najciekawszych rzeczy o tych przepięknych owadach. Każdego roku do motylarni we Władysławowie przyjeżdżają wycieczki szkolne, jak kolonijne, które chcą w wyjątkowy sposób spędzić czas nad polskim morzem. Zamiast inwestować czas w relatywnie standardowe atrakcje dla dzieci nad morzem, postaw na motylarnię! Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wycieczkę do żywej wystawy motyli, którą masz w zasadzie na wyciągnięcie ręki będąc w Sopocie!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni przed przyjazdem w to fascynujące miejsce?

Przed przyjazdem do motylarni, warto wiedzieć o niej kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zatem, motylarnia jest otwarta już od 23 czerwca i czynna jest aż do końca okresu wakacyjnego, czyli do 31 sierpnia. Warto o tym pamiętać, bowiem na odwiedziny w motylarni masz ponad 2 miesiące! Motylarnię we Władysławowie możesz odwiedzić wówczas przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10 do godziny 20. Świat setek egzotycznych motyli z całego świata stoi przed Tobą otworem! A w jakich porach doradzamy odwiedzić nasz obiekt? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z jednej kwestii- motyle są najbardziej ruchliwe w słoneczne poranki, kiedy to ochoczo przemierzają obiekt wszerz i wzdłuż. Popołudniami zaś, spokojnie odpoczywają na roślinach i nabierają siły na kolejne, powietrzne podboje!