Jadąc nad polskie morze, często myślimy o tym, jakie atrakcje Sopot ma w swoim zanadrzu. Z pewnością jest ich wiele, aczkolwiek mało kto ma świadomość tego, że zaledwie 40 minut drogi od tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce znajduje się… motylarnia we Władysławowie! To absolutnie wyjątkowa atrakcja dla dzieci i rodziny w Sopocie, którą zdecydowanie warto zobaczyć- szczególnie, jeśli chcielibyśmy doświadczyć ciekawych wrażeń poza granicami Trójmiasta. A co tak naprawdę kryje się pod terminem „motylarnia”? I dlaczego warto ją odwiedzić, będąc w Sopocie? W dzisiejszym artykule dowiesz się tego wszystkiego!

Atrakcje Sopot– motylarnia we Władysławowie jest na wyciągnięcie ręki!

Atrakcji w Sopocie jest z pewnością bardzo wiele. Aczkolwiek czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że motylarnia we Władysławowie jest dosłownie przysłowiowy „rzut beretem” od Trójmiasta? Ten wyjątkowy obiekt przyciąga każdego roku tysiące zwiedzających, którzy chcieliby zobaczyć na własne oczy naprawdę fascynującą atrakcję dla dzieci i rodziny. A co tak naprawdę oznacza termin „motylarnia”? Otóż motylarnia to nic innego, jak wolnostojący obiekt, w ramach którego odbywa się żywa wystawa motyli! To oznacza, że po obiekcie fruwają wyłącznie żywe motyle, które mogą przelecieć tuż obok Ciebie! Czy to nie wspaniałe, zobaczyć najciekawsze gatunki motyli z całej planety, zorganizowane w jednym miejscu, w nadmorskiej miejscowości w Polsce? Możesz jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przenieść się do tropikalnej dżungli, by obserwować, jak motyle latają swobodnie po całej motylarni! Nasze motyle sprowadzamy z najdalszych zakątków świata- Australii, Azji czy Afryki. Dzięki temu, możesz na żywo zobaczyć gatunki, które naturalnie nie występują w całej Europie!

A co z tropikalną roślinnością w motylarni?

Aby nadać całej motylarni we Władysławowie wyjątkowego klimatu, cały obiekt wypełniony jest po brzegi przepiękną, tropikalną roślinnością. Dzięki niej, każdy odwiedzający czuje się jak w prawdziwym lesie równikowym! To oprócz motyli główna atrakcja, którą możesz obejrzeć w motylarni. Oprócz tego, roślinność ta stanowi naturalne środowisko dla naszych motyli. To na ich liściach mogą bez problemu odpocząć po wielogodzinnych lotach wszerz i wzdłuż motylarni, a także mogą się nimi pożywiać! Warto także wspomnieć o tym, że dzięki tejże właśnie roślinności, motyle mogą tu funkcjonować od samych narodzin i swobodnie rozwijać się przez całe życie. Dzięki temu, możesz w naszej motylarni zobaczyć motyle w każdym stadium rozwoju- począwszy od życia larwalnego, aż po późną dorosłość. Nasi wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą Ci, który motyl żyje najdłużej, a który najkrócej! Zainteresowany? Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do wizyty w motylarni we Władysławowie. Weź ze sobą całą rodzinę, ponieważ to właśnie rodziny z dziećmi najchętniej odwiedzają nasz obiekt. Które dziecko nie chciałoby na własne oczy zobaczyć setek swobodnie latających motyli, z czego niektóre z nich osiągają wielkość nawet 30 cm? Wizyta w motylarni to naprawdę niezwykłe przeżycie. Nie może Cię u nas zabraknąć!

Atrakcje Sopot. A może… wycieczka grupowa do motylarni we Władysławowie?

Jeżeli jesteś w Sopocie i zdecydowałeś się na wizytę w motylarni we Władysławowie, warto rozważyć, czy nie lepiej udać się do tego ciekawego obiektu w ramach wycieczki grupowej. Dlaczego bowiem warto zorganizować grupową wycieczkę do motylarni? Przede wszystkim dlatego, że całym grupom zwiedzających dedykowane są ciekawe sesje edukacyjne z naszymi przewodnikami, którzy z przyjemnością opowiedzą Ci o najciekawszych motylich sekretach. Sesja edukacyjna w motylarni to wyjątkowa podróż w głąb świata motyli, dzięki której możesz dowiedzieć się najciekawszych rzeczy o tych przepięknych owadach. Każdego roku do motylarni we Władysławowie przyjeżdżają wycieczki szkolne, jak kolonijne, które chcą w wyjątkowy sposób spędzić czas nad polskim morzem. Zamiast inwestować czas w relatywnie standardowe atrakcje dla dzieci nad morzem, postaw na motylarnię! Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wycieczkę do żywej wystawy motyli, którą masz w zasadzie na wyciągnięcie ręki będąc w Sopocie!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni przed przyjazdem w to fascynujące miejsce?

Przed przyjazdem do motylarni, warto wiedzieć o niej kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zatem, motylarnia jest otwarta już od 23 czerwca i czynna jest aż do końca okresu wakacyjnego, czyli do 31 sierpnia. Warto o tym pamiętać, bowiem na odwiedziny w motylarni masz ponad 2 miesiące! Motylarnię we Władysławowie możesz odwiedzić wówczas przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10 do godziny 20. Świat setek egzotycznych motyli z całego świata stoi przed Tobą otworem! A w jakich porach doradzamy odwiedzić nasz obiekt? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z jednej kwestii- motyle są najbardziej ruchliwe w słoneczne poranki, kiedy to ochoczo przemierzają obiekt wszerz i wzdłuż. Popołudniami zaś, spokojnie odpoczywają na roślinach i nabierają siły na kolejne, powietrzne podboje!

Gniewino, Łeba, Kartoszyno, Luzino, Lębork, Sarbsk, Żarnowiec, Krokowa, Karwieńskie Błota, Łebcz,
Jastrzębia Góra, Kąty Rybackie, Stegna, Krynica, Wejherowo, Reda, Cetniewo, Chłapowo, Rumia, Rewa, Puck, Swarzewo, Latarnia morska, Rozewie, jak dojechać, Sopot, Gdynia, Największa motylarnia w Polsce, Chałupy, Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica