Atrakcje turystyczne półwysep helski

Atrakcje turystyczne półwysep helski to jedno z najpopularniejszych haseł wpisywanych w wyszukiwarkę przez osoby, które spędzają wakacje nad polskim morzem. A jakie nietuzinkowe atrakcje kryje w sobie ten malowniczy, nadmorski rejon Polski? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule. A także dowiesz się, które z nich będą najlepsze do odwiedzin z rodziną, dziećmi czy przyjaciółmi. Zapraszamy do lektury- zapoznaj się z najlepszymi atrakcjami nad Bałtykiem i odwiedź je samodzielnie!

Atrakcje turystyczne półwysep helski- motylarnia we Władysławowie obowiązkowym przystankiem dla rodzin z dziećmi.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie atrakcje turystyczne półwysep helski ma w swojej ofercie, koniecznie musisz dowiedzieć się wszystkiego o… motylarni we Władysławowie! Motylarnia we Władysławowie to obiekt, w którym prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że setki, żywych i swobodnie latających motyli podróżuje wszerz i wzdłuż motylarni, a Ty możesz je podziwiać w całej krasie. Motyle są przyjaźnie nastawione i mogą przelecieć tuż obok Ciebie! Niektóre z nich są nawet na tyle odważne, że mogą usiąść Ci na ramieniu. Oprócz tego, w motylarni panuje iście egzotyczny klimat- aby zapewnić jak najlepsze warunki motylom, w środku charakterystyczna jest odpowiednio wysoka temperatura i wilgotność powietrza.

Co można robić na Helu, gdy pada deszcz? Motylarnię odwiedzisz w dowolnym momencie!

Ponadto, motylarnia wypełniona jest po brzegi tropikalnymi roślinami. To sprawia, że przekroczenie granic motylarni jest niczym przeniesienie się do bajecznej, rajskiej dżungli. Nie ulega zatem wątpliwości- jeśli jesteś w okolicach półwyspu helskiego, motylarnia we Władysławowie to w zasadzie obowiązkowy punkt do odwiedzenia. Tym bardziej, jeśli podróżujesz z dziećmi- najmłodsi wręcz uwielbiają motylarnię. Ponadto, w obiekcie możesz zrobić niezliczoną ilość zdjęć i filmów, a następnie pochwalić się nimi w social mediach.

Motylarnia otwarta jest przez 7 dni w tygodniu od 10 do 20, możesz zatem odwiedzić ją nawet wtedy, kiedy pada deszcz.

A co jeszcze możesz spotkać w okolicy półwyspu helskiego? Obok motylarni, zapraszamy do… ptaszarni!

Ptaszarnia we Władysławowie znajduje się tuż obok motylarni. Możesz zatem odwiedzić dwa obiekty za jednym zamachem! Ptaszarnia jest obiektem przypominającym motylarnię. Jednak w środku nie znajdziesz motyli, tylko… egzotyczne ptaki! W ramach żywej wystawy ptaków egzotycznych możesz zobaczyć na własne oczy kanarki, rydze, amadynki i szereg innych, najpiękniejszych ptaków z całego świata. Ponadto, w ptaszarni również znajdziesz egzotyczne rośliny, które nadają pięknego widoku całemu obiektowi.

Atrakcje turystyczne półwysep helski- poznaj port Władysławowo

Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje turystyczne półwysep helski ma w swoim zanadrzu, nie może Cię zabraknąć w… porcie we Władysławowie. Obie powyższe atrakcje- motylarnia i ptaszarnia- znajdują się właśnie w porcie rybackim we Władysławowie. Oprócz nich, w porcie możesz znaleźć także szereg punktów gastronomicznych, a także atrakcje jak na przykład rejsy motorówką RIB. Motorówki RIB to bardzo szybkie i bardzo zwrotne łodzie- dzięki temu, spełnią oczekiwania nawet najbardziej odważnych poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń.

Co warto zobaczyć na Półwyspie Helskim? Aleja Gwiazd Sportu i Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie

Zostańmy na chwilę jeszcze w okolicach Władysławowa. Czy wiesz na przykład, że to właśnie we Władysławowie znajdują się dwie, nietuzinkowe atrakcje związane z gwiazdami naprawdę wielkiego formatu? Pierwszą z nich jest Muzeum Figur Woskowych. Możesz w nim podziwiać największe gwiazdy estrady czy sportu w skali 1:1! Wyglądające jak prawdziwe, figury woskowe zachwycają swoim realizmem. Jeżeli chcesz zatem obejrzeć Roberta Lewandowskiego, Brada Pitta, Jacka Sparrowa i Leo Messiego w jednym miejscu- koniecznie udaj się do Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie.

Drugą z gwiazdorskich atrakcji we Władysławowie, jest… słynna Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 roku, a co roku odsłaniane są kolejne z nich. Spiżowe gwiazdy powstają na jednym z najchętniej uczęszczanych deptaków we Władysławowie. Uhonorowani gwiazdami są między innymi Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Irena Szewińska, Jerzy Kulej czy Dariusz Michalczewski. Oprócz tego, w 2014 roku odsłonięto dodatkowo pomniki o nazwie „Korona Himalajów”. Jest to zespół aż 14 rzeźb, symbolizujących 14 ośmiotysięczników, które zdobyli polscy himalaiści- między innymi Mount Everest czy K2.

Gdzie pojechać na Półwysep Helski? Jakie dodatkowe atrakcje kryje?

Tak naprawdę, tych atrakcji jest zdecydowanie więcej w obrębie półwyspu helskiego. Mowa tu na przykład o Lunaparku Sowińskim. Jest to słynne na cały kraj wesołe miasteczko, uruchamiane w okresie wakacyjnym. Powstało ono w 1997 roku w centrum Władysławowa i zajmuje powierzchnię aż czterech hektarów! Lunapark oferuje szereg atrakcji, takich jak na przykład kolejka górska, młyn widokowy, a także słynne parasolki lub telecombat. Jeżeli zatem odwiedzasz Władysławowo w okresie wakacyjnym wraz dziećmi- Lunapark jest koniecznym miejscem do odwiedzenia!

Ponadto, jeżeli chciałbyś zwiedzić inne, ciekawe atrakcje we Władysławowie i na półwyspie helskim, koniecznie powinieneś odwiedzić tor gokartowy o nazwie Półwysep- to prawdziwa atrakcja pełna adrenaliny! Aż 50 gokartów czeka na Ciebie i Twoich przyjaciół. Oprócz tego, możesz również odbyć loty widokowe na półwyspie helskim- skydive Hel, a także… skoczyć ze spadochronu! Jednak wielbiciele bardziej statycznej rozrywki też nie będą się nudzić, bowiem oprócz wyżej wymienionych atrakcji, mogą oni także odwiedzić najsłynniejsze w Polsce Fokarium w Helu i zobaczyć na żywo te niesamowite zwierzęta.