Kiedy myślimy o tym, jakie atrakcje Władysławowo ma w swojej ofercie, z pewnością możemy pomyśleć o kilku kultowych i znanych wręcz na całą Polskę punktach. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie we Władysławowie znajduje się największa motylarnia w Polsce! To wyjątkowy na skalę krajową obiekt, który każdego roku przyciąga tysiące turystów zarówno z kraju, jak i zza granicy. A co warto wiedzieć o tym niesamowitym miejscu? O tym w dzisiejszym artykule, a dokładnie:

  • Czy tak naprawdę jest żywa wystawa motyli?
  • Kiedy i w jakich godzinach można ją odwiedzić?
  • Dlaczego warto udać się na wakacyjną wycieczkę właśnie w to niecodzienne miejsce?
  • Jakie gatunki motyli można w niej spotkać?

Atrakcje Władysławowo– czym tak naprawdę jest motylarnia?

Tak jak zaznaczono we wstępie, mało osób zastanawiając się nad tym, jakie atrakcje Władysławowo ma w swoim wachlarzu, pomyśli w pierwszym momencie o motylarni. A szkoda- bo ta nietuzinkowa atrakcja dla dzieci każdego roku zyskuje na popularności. Odwiedzają ją zarówno samotni poszukiwacze wrażeń, rodziny z dziećmi, a także… całe wycieczki szkolne! Zatem, żywa wystawa motyli, bo tak inaczej nazywana jest motylarnia, to nic innego, jak profesjonalny, ogromny namiot, w którym możemy spotkać swobodnie latające motyle z całego świata. Egzotyczne gatunki tych owadów mogą przelecieć dosłownie nad naszą głową, a nawet usiąść nam na ramieniu! Motyle w naszym obiekcie fruwają zupełnie nieskrępowane, a to właśnie bezpośredni kontakt z naturą nasi goście cenią sobie najbardziej! To wyjątkowa atrakcja dla dzieci we Władysławowie, którą warto odwiedzić nawet kilka razy w roku.

Największa motylarnia w Polsce– kiedy można nas odwiedzać?

Największą motylarnię w Polsce można odwiedzać w zasadzie już od końcówki czerwca, aż do końca sierpnia. Niemal przez całe dwa i pół miesiąca najbardziej egzotyczne gatunki motyli są na wyciągnięcie Twojej ręki! Możesz do nas przyjść codziennie, przez siedem dni w tygodniu, od godziny dziesiątej, aż do godziny dwudziestej. Warto jednak pamiętać, że motyle są najbardziej aktywne z rana- popołudniu z gracją odpoczywają zaś na egzotycznej roślinności, której pełno w naszym obiekcie. Obiekcie, który z pewnością dostarczy mnóstwo atrakcji dla dzieci we Władysławowie! Przyjdź do nas sam, z rodziną lub dziećmi– możesz mieć pewność, że zapamiętacie tę wycieczkę na długo!

Atrakcje Władysławowo– kto mieszka w naszej motylarni?

To, jakie może nam zapewnić atrakcje Władysławowo, zależy w dużej mierze od tego, czy jesteśmy otwarci na nowe doznania i nietuzinkowe miejsca, które można odwiedzić. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w motylarni, warto wiedzieć, co możemy tam spotkać! A spotkać można tak naprawdę dziesiątki gatunków najbardziej egzotycznych motyli z całego świata. Pochodzące z dosłownie każdego kontynentu motyle żyją sobie swobodnie w naszym obiekcie, latając bez skrępowania bo jego całej powierzchni. Przyjdź i zobacz na własne oczy nawet trzydziestocentymetrowe motyle, która zachwycają barwą, swoją dostojnością, a także dostarczają całej palety emocji. Jeżeli atrakcje dla dzieci we Władysławowie są dla Ciebie istotne- nasza motylarnia jest obowiązkowym punktem na mapie, który należy odwiedzić!

Żywa wystawa motyli- czy warto przyjechać na wycieczkę szkolną do motylarni?

Kolejną bardzo istotną kwestią, którą należy poruszyć w kontekście mówienia o motylarni, jest oczywiście fakt, że przyciąga ona każdego roku dziesiątki wycieczek- zarówno szkolnych, jak i kolonijnych. Dzieci wręcz uwielbiają nasz obiekt i przepiękne motyle, które mogą zobaczyć na żywo. To absolutnie nietuzinkowa rozrywka, stanowiąca alternatywę dla wszystkich „standardowych” miejsc, które najmłodsi mieli okazję wielokrotnie oglądać w ramach wycieczek szkolnych czy kolonijnych. Wyjątkowa atrakcja dla dzieci, jaką jest wizyta w motylarni, powinna być głęboko rozważona przez każdego opiekuna czy nauczyciela, któremu zależy na tym, aby zorganizować wyjątkowy czas najmłodszym. Dodatkowo, każda wycieczka grupowa może liczyć na oprowadzenie po obiekcie przez wykwalifikowanych, uprzejmych i pozytywnie nastawionych opiekunów, którzy opowiedzą najmłodszym najskrytsze, motyle sekrety!

Co jeszcze warto wiedzieć o atrakcji dla dzieci we Władysławowie, jaką jest motylarnia?

Kolejnymi kwestiami, które warto wiedzieć o wycieczce do motylarni, jest fakt, że w naszym obiekcie spotkasz wyłącznie żywe, swobodnie latające motyle. Żadnych eksponatów! Dlatego właśnie, ta nietuzinkowa atrakcja dla dzieci we Władysławowie cieszy się taką popularnością. Ponadto, warto także wiedzieć, że jeden bilet zakupiony przed wejściem do motylarni, uprawnia do nieograniczonego czasowo pobytu w naszym obiekcie. Należy jednak pamiętać, że z powodów organizacyjnych, ten nieograniczony dostęp do egzotycznych motyli odbywa się bez możliwości opuszczenia obiektu. Zatem jeden bilet= nieograniczony czas w motylarni do momentu jej opuszczenia. Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych!