Jeśli spędzasz wakacyjny urlop nad morzem i zastanawiasz się, jakie atrakcje Władysławowo kryje w swoim zanadrzu- koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Dowiesz się z niego, z czego słynie ta nadmorska miejscowość, co konkretnie warto odwiedzić, a przede wszystkim- co zwiedzić z dziećmi, a także co robić z wolnym czasem, kiedy… pogoda nie dopisuje. Zapoznaj się z naszym dzisiejszym przewodnikiem po najciekawszych atrakcjach we Władysławowie!

Co ciekawego można zobaczyć we Władysławowie?

Zacznijmy zatem od absolutnej podstawy, czyli tego… co ciekawego można zobaczyć we Władysławowie. Okazuje się bowiem, że ciężko wskazać jedną, najlepszą atrakcję. Jest ich przecież bardzo, bardzo wiele! Najczęściej jednak, pierwsze kroki turystów po przyjeździe do Władysławowa kierują się albo w stronę plaży, albo do portu we Władysławowie. Plaża słynie nie tylko z czystego piasku, ale też ze słynnych murali na falochronie, a obok w porcie… z największej motylarni w Polsce, czyli motylarni w porcie Władysławowo. Szczególnie ta druga atrakcja jest naprawdę warta odwiedzenia. Motylarnia to zamknięty obiekt, w środku którego prowadzona jest żywa wystawa motyli. Atrakcji we Władysławowie jest jednak zdecydowanie więcej- zostań nami na dłużej i przeczytaj artykuł do końca, a dowiesz się, co jeszcze warto zobaczyć!

Z czego słynie Władysławowo?

Oprócz wyżej wspomnianej motylarni i murali, Władysławowo słynie z wielu innych atrakcji. We wspomnianym wyżej porcie, możesz także spotkać wiele innych ciekawych miejsc. Po pierwsze, w Porcie we Władysławowie znajdziesz ptaszarnię- czyli analogiczny do motylarni obiekt, w którym prowadzona jest żywa wystawa ptaków egzotycznych. W porcie możesz odbyć rejs statkiem, a także pełną adrenaliny wycieczkę łodzią motorową RIB. Łodzie RIB są bardzo szybkie, dynamiczne i zwrotne. Z pewnością będzie to idealna propozycja dla poszukiwaczy wrażeń i adrenaliny. Na plaży zaś znajdziemy szereg punktów z wypożyczalnią sprzętu wodnego, który możemy użyć w ramach morskiej kąpieli.

Co robić we Władysławowie, gdy pada?

No dobrze, a co robić z czasem w momencie, kiedy… we Władysławowie po prostu aura nie rozpieszcza i pada deszcz? W takim wypadku, warto odwiedzić wszelkie atrakcje, które są zadaszone. Takimi atrakcjami może być na przykład wcześniej wspomniana motylarnia w porcie Władysławowo, ale też ptaszarnia czy inne obiekty turystyczne. Z pewnością ciekawą atrakcją na deszczowe dni będzie wizyta w muzeum figur woskowych we Władysławowie. Na kilkuset metrach kwadratowych znajduje się szereg figur woskowych największych gwiazd na świecie- a figury te wyglądają niemal jak żywe! Jest to zapewne jedno z niewielu miejsc, gdzie można zobaczyć w jednym pomieszczeniu Roberta Lewandowskiego i Brada Pitta czy Johny’ego Deppa. Jeżeli zatem zastanawiasz się, co robić we Władysławowie, gdy pada- zdecyduj się na motylarnię, ptaszarnię lub muzeum figur woskowych. Z pewnością tego rodzaju atrakcje dostarczą Ci wiele wrażeń w momencie, gdy we Władysławowie będzie padał deszcz.

Co robić z dziećmi we Władysławowie?

A co robić, jeśli przybyłeś do Władysławowa z dziećmi? Tutaj, paleta atrakcji jest jeszcze szersza! Oprócz wyżej wymienionych atrakcji we Władysławowie, możesz też odwiedzić słynną na całą Polskę Aleję Gwiazd Sportu. To kolejne z ciekawych miejsc, które możesz zobaczyć z całą rodziną. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie topową i najchętniej odwiedzaną atrakcją przez rodziny z dziećmi jest oczywiście… motylarnia w porcie Władysławowo. Możesz tam pójść z dziećmi i całą rodziną, a z pewnością wszyscy wyjdziecie pełni pozytywnych emocji i wrażeń. A czym tak naprawdę charakteryzuje się motylarnia i czemu warto odwiedzić ją właśnie z dziećmi?

Motylarnia Władysławowo flagową atrakcją dla dzieci we Władysławowie

Jak wyżej wspomniano, motylarnia to ogromny, kryty namiot, w którym prowadzona jest żywa wystawa motyli. Po wejściu do środka, możesz zobaczyć setki najbardziej kolorowych, egzotycznych motyli z całego świata. Motyle do motylarni sprowadzane są z najdalszych zakątków świata- między innymi z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, a także Azji i Australii. Każdy z motyli jest bajeczny i przyjaźnie nastawiony do podróżnych. Do tego stopnia, że… może usiąść Ci na ramieniu lub przelecieć tuż obok Ciebie! Jeżeli zatem chciałbyś zobaczyć najciekawsze motyle z całego globu, wycieczka do motylarni jest absolutnie obowiązkowym przystankiem na mapie Władysławowa.

A dlaczego jeszcze warto odwiedzić motylarnię?

Oprócz niesamowitych motyli, które znajdziesz w środku obiektu, możesz także obejrzeć tropikalną roślinność, która znajduje się w środku. To codzienny ekosystem dla motyli, dlatego też tak ważne było zapewnienie im najlepszych warunków do życia! To właśnie nimi często żywią się motyle, które znajdziesz w środku obiektu. Jeżeli zatem planujesz wycieczkę do motylarni- zapraszamy! Pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą aparat fotograficzny, smartfon lub kamerę. W motylarni możesz zrobić dowolną ilość zdjęć i filmów, a następnie oglądać je w każdej chwili, kiedy będziesz chciał wrócić myślami do wyjątkowych chwil u boku motyli.