Jakie gatunki motyli spotkasz w motylarni we Władysławowie?
Jeżeli jesteś zainteresowany wizytą w motylarni we Władysławowie, być może zastanawiasz, się, jakie gatunki motyli można w niej spotkać. A zagadnienie to jest o tyle ciekawe, że motyle do motylarni sprowadzane są z aż… pięciu kontynentów! Dokładnie tak- dlatego właśnie, paleta motyli, które znajdziesz w motylarni Władysławowo jest tak szeroka. Zostań z nami chwilę dłużej i poznaj najciekawsze gatunki motyli, które możesz u nas znaleźć!

Jakie gatunki motyli można spotkać w motylarni?
Na początek należy wymienić najbardziej popularne gatunki motyli, które znajdziesz w naszej motylarni. Absolutnie flagowym motylem, jest bajeczny, błękitnoskrzydły Morpho Peleides. To motyl, którego rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 30 centymetrów! Ponadto, Morpho ma jeszcze jedną, ciekawą cechę- jego błękitne skrzydła, wewnątrz posiadają ciemną barwę. A przez to, podczas lotu, na tle drzew i roślinności, motyl ten wygląda, jakby… pojawiał się i znikał! To pewna forma kamuflażu, ale jednocześnie ciekawe zjawisko do zaobserwowania w motylarni Władysławowo.

Jakie jeszcze gatunki znajdziemy w motylarni?
Oprócz wyżej wskazanego Morpho Peleidesa, w motylarni znajdziemy wiele innych, równie ciekawych motyli. Jednym z nich jest chociażby  Morpho polyphemus, Neptis hylas, Papilio palinurus czy Attacus atlas. Te wszystkie motyle są naprawdę spektakularne i każdy z nich posiada unikatowe cechy, które warto poznać. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany, aby poznać wszystkie ciekawostki o motylach, odwiedź motylarnię! Nasi przyjaźni przewodnicy przeprowadzą z Tobą prawdziwą sesję edukacyjną, w ramach której dowiesz się, czym charakteryzuje się każdy z gatunku motyli. Wszystkie gatunki motyl znajdziesz pod tym linkiem: https://www.motylarnia-wladyslawowo.pl/motyle/.