Kto najczęściej odwiedza motylarnię?
Motylarnia we Władysławowie jest jednym z niewielu tego typu obiektów w Polsce- do tego największym i najczęściej odwiedzanym. Jeżeli interesuje Cię wycieczka do naszej motylarni, warto dowiedzieć się kilku istotnych kwestii o niej. Przede wszystkim, warto wiedzieć, kto najczęściej nas odwiedza. Poniżej przedstawimy najważniejsze informacje o tym zagadnieniu!

Kto najczęściej odwiedza motylarnię?
Tak naprawdę, przekrój naszych gości jest naprawdę szeroki. Odwiedzają nas zarówno pojedyncze osoby, pary w ramach romantycznej wycieczki, a także całe grupy- na przykład grupy kolonijne czy szkolne. Bezdyskusyjnie jednak najczęstszymi gośćmi w motylarni są oczywiście… rodziny z dziećmi. To właśnie najmłodsi bowiem najchętniej podziwiają swobodnie poruszające się motyle, które radośnie trzepoczą skrzydłami. Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy wycieczka do motylarni będzie dobrym wyborem na odwiedziny razem z małymi dziećmi- nie mogłeś trafić lepiej!

Czym jest motylarnia i dlaczego warto ją odwiedzić?
Motylarnia to wolnostojący obiekt w postaci krytego namiotu, w którym prowadzona jest żywa wystawa motyli. Setki egzotycznych gatunków motyli z całego świata podróżuje wszerz i wzdłuż motylarni, eksplorując jej wnętrze. Spotkasz tu najbardziej zjawiskowe motyle z całego świata- a flagowym motylem w naszym obiekcie jest morpho peleides. Jest to owad, który posiada niespotykanie piękne, błękitne skrzydła, które po wewnętrznej stronie przyjmują ciemny kolor. Dzięki temu, morpho peleides w trakcie lotu na tle roślin wygląda tak, jakby… pojawiał się i znikał!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni?
Oprócz setek motyli z najdalszych zakątków świata, w motylarni poczujesz się jak w prawdziwej, tropikalnej dżungli. Po przekroczeniu progu naszego obiektu ujrzysz egotyczne rośliny, które stanowią naturalny ekosystem dla naszych motyli. To tutaj mogą one żyć, funkcjonować, jeść i rozmnażać się. Jeżeli zatem propozycja odwiedzin w motylarni brzmi dla Ciebie ciekawie- zapraszamy!