Motylarnia- jak dojechać? To częste pytanie, które zadają sobie wszystkie osoby, które są zainteresowane odwiedzinami w tej intrygującej i fascynującej atrakcji w głąb świata tysiąca motyli. W dzisiejszym artykule zatem odpowiemy na pytanie, jak dotrzeć do motylarni, które trasy są najlepsze i gdzie jest motylarnia. To istotne kwestie, które należy znać przed przybyciem! Dodatkowo też, w dzisiejszym artykule dowiecie się nieco więcej o motylarni. Między innymi o tym, co dokładnie kryje się pod tym terminem, co znajdziemy po przekroczeniu progu motylarni, a także dlaczego warto odwiedzić ten fascynujący obiekt. Zapraszamy do lektury!

Motylarnia – gdzie jest? Jak dojechać?

Motylarnia- gdzie jest? Jak dojechać? To często wpisywane hasła w wyszukiwarce przez osoby, które chcą odwiedzić to nietuzinkowe miejsce. Warto zatem wiedzieć, że Motylarnia we Władysławowie znajduje się w Porcie Władysławowo, przy ulicy Hryniewieckiego 2. To bardzo dogodna lokalizacja, w której możecie odwiedzić tę jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci nad morzem! A co tak naprawdę kryje się pod terminem „motylarnia”? Otóż motylarnia to nic innego, jak wolnostojący obiekt w postaci namiotu, w którym możesz spotkać setki przepięknych motyli z całego świata! Sprowadzane z kilku kontynentów motyle są nie tylko bajeczne i wyjątkowe, ale często również pokaźnych rozmiarów. Niektóre z gatunków, które posiadamy w motylarni osiągają wielkość nawet trzydziestu centymetrów! Jest to zatem niezwykła okazja do tego, aby obejrzeć naprawdę zjawiskowe okazy, które mogą przelecieć tuż obok Ciebie, a nawet… usiąść Ci na ręce!

Gdzie jest motylarnia w Polsce?

Największa motylarnia w Polsce znajduje się we Władysławowie- to już wiemy. A co oprócz motyli możemy w niej spotkać? Otóż, przede wszystkim warto wspomnieć, że motylarnia to nie tylko egzotyczne gatunki tych przepięknych owadów z całego świata, ale także wiele innych atrakcji dla dzieci nad morzem. Sam fakt tego, że motylarnia jest po brzegi wypełniona egzotyczną roślinnością sprawia, że możemy w ułamku sekundy przenieść się niczym do rajskiej dżungli! Tropikalny klimat wewnątrz motylarni, czyli wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza sprawia, że bardzo łatwo na własnej skórze poczujesz się, jakbyś był w wilgotnej strefie równikowej, a nie europejskim kraju! To właśnie sprawia, że motylarnia ma niepowtarzalny klimat, który jest nie do podrobienia. Jeżeli zatem zainteresowała Cię wycieczka do motylarni, koniecznie odwiedź port we Władysławowie, ponieważ to właśnie tam znajduje się największa żywa wystawa motyli w Polsce! Nie możesz przegapić tej atrakcji!

Jak dojechać do motylarni? Samemu, czy może grupowo?

Kiedy już wiemy, jak dojechać do motylarni, warto rozważyć, czy chcemy udać się do niej samodzielnie, czy też może grupowo. I mówimy tutaj o dwóch rodzajach grup, które z chęcią przywitamy w motylarni. Otóż pierwsza z nich to oczywiście całe rodziny z dziećmi, grupy znajomych, czy po prostu osoby, które są sobie bliskie i chcą spędzić wyjątkowy czas w motylarni. Drugą zaś kategorią wycieczek grupowych do motylarni, są zorganizowane wycieczki szkolne lub kolonijne, które w ponad 30 osób odwiedzają nasz obiekt.

Wycieczki grupowe powyżej 30 osób mogą liczyć nie tylko na ulgowe bilety, ale także na rozwijającą sesję edukacyjną, którą przeprowadzą nasi przyjaźni i wykwalifikowani przewodnicy. Opowiedzą Wam oni o najciekawszych motylich sekretach! Czy wiedziałeś na przykład, że niektóre z gatunków motyli żywią się zapasami z życia larwalnego, w związku z czym w żaden sposób nie muszą zdobywać pożywienia? Z drugiej strony, czy wiesz na przykład, że niektóre motyle to wręcz prawdziwe łakomczuchy- potrafią w ciągu dnia zjeść cały ogromny liść egzotycznej rośliny, która znajduje się we wnętrzu motylarni. I to także warto wspomnieć- bowiem rośliny w motylarni to nie tylko fascynujący wystrój i klimat, którego nadają, ale także pożywienie dla motyli. To także element całościowego ekosystemu, w którym żyją motyle- i są do niego naturalnie przystosowane. To właśnie na tych roślinach motyle z przyjemnością przylecą w celu odpoczynku i regeneracji sił do dalszych, powietrznych podbojów!

Jak dojechać do motylarni? I co jeszcze warto wiedzieć?

O motylarni we Władysławowie warto wiedzieć jeszcze kilka, istotnych faktów. Po pierwsze, motylarnia we Władysławowie jest otwarta od 23 czerwca, aż do końca sierpnia. Masz zatem aż dwa miesiące na to, aby swobodnie i w dogodnym terminie odwiedzić tę nietuzinkową atrakcję dla dzieci i młodzieży nad morzem. Dodatkowo, warto wiedzieć, że motylarnia jest otwarta od godziny 10, aż do godzin wieczornych, a konkretnie- do 20. Masz zatem aż 10 godzin na to, żeby nas odwiedzić! I to przez 7 dni w tygodniu- tyle czasu bowiem motylarnia jest otwarta dla zwiedzających. Kiedy już dotrzesz do motylarni, warto wiedzieć o tym, że mimo tego, że motyle są pozytywnie nastawione do ludzi, to jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać, ponieważ są bardzo delikatne i łatwo można im zrobić krzywdę. Motyle możesz podziwiać jednak bez przeszkód! Przyjdź zatem do motylarni i spędź wyśmienite chwile razem z rodziną czy znajomymi, albo zorganizuj wieloosobową wycieczkę do naszego obiektu!