Atrakcje Jastrzębia Góra przynoszą oryginalną rozrywkę nad morzem! Motylarnia Jastrzębia Góra – rozrywka we Władysławowie koniecznym punktem wakacyjnym.

Wyjazd nad morze jest jednym z najczęstszych pomysłów na spędzenie urlopu. Morska bryza, kąpiele, gofry na plaży i spacery wzdłuż brzegu mają swój unikalny klimat. Jednak co jeżeli po latach spędzania czasu wolnego w wakacje w taki sam sposób pragniemy czegoś zupełnie nowego? Rozrywka nie tylko porywająca, ale i dostępna dla każdego, znajdująca się tuż za rogiem…? Czas więc, abyś odkrył uroki motylarni Jastrzębiej Góry! Jeżeli przebywasz na wakacjach w Jastrzębiej Górze, okazja do dobrej zabawy oraz zdobycia niesamowitych wspomnień znajduje się tuż, tuż – we Władysławowie! Atrakcje Jastrzębia Góra – poznaj wspaniałe miejsce, jakim jest motylarnia!

Motylarnia Jastrzębia Góra sposobem na niezapomniane przeżycia! Wakacyjne atrakcje Jastrzębia Góra.

Czym są motylarnie i co spowodowało wzrost ich popularności w Polsce? Motylarnie to atrakcje turystyczne umożliwiające bezpośrednie spotkanie z egzotycznymi okazami najpiękniejszych owadów świata. Zazwyczaj funkcjonują w postaci ogromnych namiotów, wewnątrz którego odwiedzający wkraczają między prawdziwe tropikalne rośliny, prosto do świata czarujących motyli, hodowanych w motylarni już od momentu złożenia jaj.

Atrakcje te zdobyły popularność dzięki możliwości bezpośredniego spotkania z tymi owadami, bez ograniczeń w postaci szklanych terrariów. Motyle nie są także nieruchomymi eksponatami w wiszących gablotach – są żywe i latają odwiedzającym nad głowami, prowadząc szczęśliwy żywot w tych przyjaznych dla nich warunkach.

Motylarnia Jastrzębia Góra otwiera przed zaciekawionymi turystami drzwi do krainy wyrwanej prosto z książek fantasy. Jeżeli znudziły Ci się typowo nadmorskie rozrywki albo deszczowa pogoda pokrzyżowała Ci plany, zdecyduj się na wycieczkę to tego fantastycznego miejsca! Zobacz, co mają do zaoferowania atrakcje Jastrzębia Góra.

Atrakcje dla rodzin nad morzem. Motylarnia Jastrzębia Góra rozrywką przyjazną dzieciom!

Motylarnie są szczególnie uwielbiane przez dzieci. Kolorowe motyle przelatujące im tuż pod nosem, siadające im na ubraniach, rękach czy nawet na głowie wprawiają najmłodszych w prawdziwy zachwyt. Twoje dziecko po przekroczeniu progu motylarni Jastrzębia Góra od razu zostanie zauroczone pięknem egzotycznych owadów, zaś wspomnienia z tej wycieczki z pewnością zostaną z nim na długo. Z tego względu jest to przede wszystkim atrakcja dla rodzin – nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, rodzeństwa, dziadków, cioci, wujków… W motylarni każdy osiągnie przyjemną harmonię zmysłów, pozwalając sobie na odpoczynek i chwilę refleksji wśród tych przepięknych stworzeń, jakim są motyle ze wszystkich stron świata.

Największa motylarnia w Polsce – zabierz znajomych na fantastyczną wycieczkę!

Jak już zostało powiedziane, motylarnia we Władysławowie to rozrywka nie tylko dla dzieci. Szukając nowych sposobów spędzania czasu, zapewniających niezapomniane wrażenia oraz wspomnienia długo pozostające w sercu, wielu turystów wybiera motylarnię jako jeden z wakacyjnych celów. Do największej motylarni w Polsce możesz wybrać się sam lub w grupie znajomych i przyjaciół. W tym raju na ziemi spędzicie niezwykłe chwile, które możecie uwiecznić na fotografiach.

Egzotyczne owady o bajecznie pięknych skrzydłach oraz żywa tropikalna roślinność tworzą prawdziwie romantyczne tło, czyniąc z motylarni wręcz idealne miejsce na randkę z drugą połówką. Gwarantujemy, że po takich przeżyciach nie wyjdziecie z zachwytu przez długi czas! Czy nie brzmi to jak perfekcyjna sceneria dla wyjątkowej sesji zdjęciowej…?

Chwila warta uwiecznienia – możliwość wynajęcia motylarni na sesję fotograficzną. Pochwal się znajomym wizytą w tropikalnej dżungli!

Egzotyczna roślinność i wielobarwne motyle o imponujących wielkościach sprawiają gościom wrażenie, jakby naprawdę znajdowali się oni w samym sercu dzikiego lasu deszczowego. Tworzy to fantastyczną okazję do małej sesji zdjęciowej, którą można udostępnić na portalach społecznościowych, zaskakując znajomych. To jednak nie wszystko! W naszej ofercie znajduje się wynajem motylarni Jastrzębia Góra na wyłączność, aby umożliwić przeprowadzenie profesjonalnej, prywatnej sesji fotograficznej. Jest to wspaniała okazja na przykład dla nowożeńców. Chwile uwiecznione w motylarni za pomocą aparatu to nie tylko pamiątka najpiękniejszych momentów z życia – to także intensywne emocje i zapierająca dech w piersiach atrakcja!

Co jeszcze znajduje się w ofercie największej motylarni w Polsce? Wycieczki edukacyjne pod nadzorem przewodnika! Atrakcje dla dzieci.

Wycieczki grupowe mogą liczyć na pomoc przewodnika wykwalifikowanego specjalnie po to, by oprowadził gości po całym obiekcie i wyczerpująco opowiedział o każdym żyjącym w motylarni okazie. Walory edukacyjne sprawiają, że motylarnia Jastrzębia Góra to również genialny pomysł na wycieczkę szkolną czy kolonijną, szczególnie złożoną z młodszych dzieci. Nietuzinkowa atrakcja, zapadające w pamięci widoki oraz możliwość dowiedzenia się czegoś nowego czynią to miejsce perfekcyjnym punktem na liście wakacyjnych atrakcji.

Zainteresowało Cię życie egzotycznych motyli? Oto kilka fascynujących faktów, aby zaspokoić Twoją ciekawość…zanim wybierzesz się do motylarni, by ujrzeć te imponujące okazy na własne oczy!

Błękitna piękność – Morpho peleides w motylarni Jastrzębia Góra.

Morpho peleides należący do rodzaju rusałkowatych jest przepięknym i fascynującym motylem. Osiąga rozpiętość skrzydeł nawet do 20 centymetrów! Naturalnym miejscem występowania Morpho peleidesa jest Ameryka Południowa oraz Środkowa.

Uwagę przykuwają szczególnie jego skrzydła, błękitne od strony grzbietowej, mieniące się w blasku słońca. Swój odcień zawdzięczają rozszczepieniu światła, które zachodzi na milionach drobnych łusek znajdujących się na skrzydłach niebieskiego Morpho. Natomiast od spodu wyglądają one inaczej – utrzymują się w stonowanych odcieniach brązu z detalami w kształcie oczek. Dzięki temu Morpho peleides podczas lotu wytwarza iluzję, jakoby na przemian pojawiał się i znikał. Funkcja ta służy zmyleniu drapieżników.

Motyle te wykluwają się z jajeczek po ok. 10 dniach, a za pokarm przyjmują rośliny i owoce –uwielbiają szczególnie mango, kiwi i liczi. Morpho peleides charakteryzują się także nieprzesadną ruchliwością. Jeżeli więc usiądą Ci na ramieniu w motylarni, najpewniej odpoczną sobie tam przez dłuższą chwilkę. Uważaj tylko na ich delikatne skrzydła!

Attacus atlas – gigantyczna ćma o łagodnym usposobieniu.

Attacus atlas, zwany również pawicą atlas, to puchata ćma, znajdująca się w rankingu największych na świecie, gdzie zajmuje zaszczytne trzecie miejsce! Należy do rodziny pawicowatych, obejmującej aż 1500 gatunków motyli. Długość życia Attacusa atlasa to około tygodnia, z tego względu spotkanie dojrzałej ćmy nie jest tak proste. Możliwe staje się jednak dzięki motylarni Jastrzębia Góra!

Attacus atlas to popularny gatunek hodowlany, pochodzący z Azji południowowschodniej, szczególnie z obszarów Chin oraz Indonezji. Rozpiętość skrzydeł tej ćmy może osiągnąć nawet 30 centymetrów. To prawdziwy gigant! Niech jednak nie przerażają Cię te rozmiary – Attacus atlas jest istota o łagodnym usposobieniu. Chwili, w której ta puchata ćma zasiądzie Ci na ramieniu, z pewnością nigdy nie zapomnisz!

Jest to motyl nocny, a więc w dzień odpoczywa i przesiaduje na pniach drzew. W nocy natomiast nieco bardziej się ożywia. Skrzydła Attacusa atlasa pokrywają wspaniałe, kolorowe wzory przypominające wężowy pysk, dzięki czemu ćma ta z łatwością odstrasza czających się na nią drapieżników, którymi są głównie ptaki.

Attacus atlas to szczególnie interesujący okaz, a to dlatego, że jego aparat gębowy nie pozwala pobierać jedzenia w formie dorosłej. Kiedy przepoczwarzy się i dojrzeje, do dyspozycji ma tylko zapasy pokarmu, jakie zgromadził jeszcze w formie gąsienicy. Celem attacusa atlasa jest przeżycie tylko po to, by sprowadzić na świat kolejne młode.

Afrykańska ćma księżycowa – przykuwająca wzrok Argema mimosae.

Argema mimosae jest ćmą z rodziny paziowatych, obejmujących największe i najpiękniejsze gatunki motyli. Ciało dorosłego osobnika jest długie nawet na 14 centymetrów, za to rozpiętość jego skrzydeł sięga do 12 centymetrów. Powodem, dla którego afrykańska ćma księżycowa posiada tak okazałe rozmiary, są przedłużenia znajdujące się na dolnych skrzydłach, przypominające cienkie ogony. Fantastycznie wyglądają one podczas lotu tego osobnika, co z pewnością zaobserwują Państwo w motylarni Jastrzębia Góra!

W naturalnych warunkach Argema mimosae występuje licznie we wschodniej Afryce, a także w niektórych obszarach Afryki południowej. Zarówno przedłużenia skrzydeł, jak i piękna zielona barwa – a jest to kolor dosyć rzadko występujący wśród motyli – wprawią w zachwyt każdego odwiedzającego. Ze względu na swój kolor ćmę tą łatwo jednak pomylić z liściem i nie dostrzec wśród zielenie tropikalnej roślinności. Na wycieczce w motylarni wypatruj jej więc uważnie, aby nie umknęła Ci przez swoje zdolności kamuflażu!

Paź azjatycki – mroczny Papilio lowi.

Paź azjatycki również należy do rodziny paziowatych, na co wskazuje jego nazwa. Łacińskie określenie wzięło się od brytyjskiego naukowca przyrodniczego – Hugh’a Low’a. Papilio lowi ze swoją rozpiętością skrzydeł sięgającą 12 centymetrów jest jednym z większych motyli. Larwy tego owada żywią się roślinami, szczególnie zaś uwielbiają cytrusy. Dorosły motyl natomiast pożywia się już nektarem kwiatowym.

Naturalnym miejscem występowania Papilio lowi jest tylko kontynent azjatycki, głównie zamieszkuje Filipiny oraz Indonezję. Jest jednym z gatunków charakteryzujących się dymorfizmem płciowym, czyli wyraźnym rozróżnieniem w ubarwieniu samca i samicy. Skrzydła obojga utrzymują się w ciemnych, mrocznych barwach, lecz bardzo łatwo je od siebie odróżnić. Samiec bowiem występuje w odcieniach brązu i beżu, a samica – szarości i ciemnego granatu.

Raj na wyciągnięcie ręki – atrakcje Jastrzębia Góra pozwalają dostrzec prawdziwy raj na ziemi!

Motylarnie nie bez powodu są miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów podczas wakacji. Możliwość ujrzenia egzotycznych motyli wśród tropikalnej roślinności bez konieczności wyjazdu za granicę to wyjątkowo atrakcyjna rozrywka. Dzięki motylarni we Władysławowie możecie Państwo znaleźć się w małym raju na ziemi i to za bardzo przystępną cenę!