Motylarnia Władysławowo to jedna z najciekawszych atrakcji na dzieci we Władysławowie. Być może słyszałeś o tym nietuzinkowym obiekcie- każdego roku odwiedza go tysiące turystów z całej Polski, a nawet Europy czy świata. Jeżeli zatem chcesz bliżej poznać motylarnię, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Dowiesz się z niego wszystkiego, co warto wiedzieć o motylarni. Odpowiemy także na najczęściej zadawane pytania przez turystów. Zapraszamy do lektury!

Motylarnia we Władysławowie- czym tak naprawdę jest? Gdzie można zobaczyć motyle egzotyczne?

Aby przybliżyć bardziej motylarnię wszystkim zainteresowanym, należy sobie odpowiedzieć na pytanie- czym tak naprawdę jest ten nietuzinkowy obiekt? Otóż motylarnia to wolnostojący obiekt w postaci krytego namiotu, w środku którego setki kolorowych motyli swobodnie lata po jego wnętrzu. Wszystkie motyle są kolorowe, bajeczne i przyjaźnie nastawione do ludzi. Do tego stopnia, że mogą usiąść Ci na kolanie lub ramieniu!

Oprócz tego, motylarnia przypomina bajeczną, tropikalną dżunglę. Po przekroczeniu progu motylarni możemy zobaczyć najciekawsze gatunki roślin egzotycznych, które są codziennym ekosystem dla motyli w ich naturalnym środowisku. Motyle żywią się nimi, odpoczywają na ich liściach, a także się rozmnażają. Dzięki temu, możesz w środku obiektu zobaczyć na własne oczy cały cykl życia motyla. W razie potrzeby, możesz spytać naszych przyjaznych i wykwalifikowanych przewodników o to, jakie są najciekawsze motyle sekrety.

Podsumowując zatem charakterystykę obiektu, należy powiedzieć, że motylarnia to przede wszystkim wyjątkowa atrakcji dla dzieci, rodzin z dziećmi, a także grup przyjaciół czy znajomych. Każda osoba poczuje się świetnie po przekroczeniu progu motylarni!

Skoro już wiemy, czym jest motylarnia i dlaczego warto ją odwiedzić, przejdźmy następnie do omówienia najczęściej pojawiających się pytań, które zadają turyści zainteresowani odwiedzinami w motylarni.

Gdzie w Polsce jest motylarnia?

Motylarnia w Polsce znajduje się w porcie rybackim we Władysławowie, przy ulicy Hryniewieckiego 1. Oprócz tego, motylarnia znajduje się w Karwii, przy ulicy Kopernika 29A. W obu obiektach zobaczysz najciekawsze motyle z całego świata- Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, a także Australii czy Azji.

Jak się ubrać do motylarni?

Do motylarni najlepiej ubrać się lekko i kolorowo- w środku panuje prawdziwy, tropikalny klimat o wysokiej temperaturze i wysokim stopniu wilgotności powietrza. To naturalne środowisko motyli, dlatego też czują się one w motylarni jak ryba w wodzie. Przyjdź zatem ubrany w letnie ubrania, a z pewnością będziesz dobrze czuł się po przekroczeniu progu tego bajecznego obiektu.

Kiedy najlepiej przyjść do motylarni?

Tak naprawdę, motylarnia jest otwarta przez 7 dni w tygodniu, od czerwca do połowy września. Od godziny dziesiątej do godziny dwudziestej, każdego dnia masz okazję zobaczyć na żywo setki egzotycznych motyli, które swobodnie latają po całym obiekcie radośnie trzepocząc skrzydłami. Pamiętaj jednak, że motyle są najbardziej ruchliwe w słoneczne poranki- wtedy właśnie przemierzają wszerz i wzdłuż cały obiekt. Popołudniami i w deszczowe dni, najczęściej dostojnie odpoczywają na egzotycznych roślinach, które znajdują się w środku obiektu.

Czy motylarnia to atrakcja dla dzieci?

Oczywiście! Motylarnia we Władysławowie to przede wszystkim atrakcja dla dzieci i młodzieży. To najmłodsi bowiem są najbardziej zachwyceni setkami barwnych i zjawiskowych motyli z całego świata. Jeżeli zatem chcesz zorganizować dzieciom nietuzinkową atrakcję nad morzem- koniecznie przyjdź do motylarni Władysławowo. Warto także dodać, że w motylarni możesz zorganizować wycieczkę szkolną i kolonijną.

Jakie motyle spotkam w motylarni?

W motylarni, można spotkać setki egzotycznych gatunków motyli, które sprowadzane są z najdalszych zakątków świata. Najpopularniejsze z nich to między innymi takie motyle jak :

Morpho peleides

Caligo memnon

Caligo eurilochus

Siproeta stelenes

Siproeta epaphus

Heliconius sara

Heliconius melpomene

Heliconius cydno

Eurytides epidaus:

Papilio nireus 

Czego się spodziewać po wizycie w motylarni?

Po przekroczeniu motylarni, spodziewaj się oczywiście setek barwnych, swobodnie latających motyli. Ponadto, spodziewaj się tropikalnej roślinności, a także warunków idealnie pasujących do życia motyli, czyli wysokiej temperatury i wysokiej wilgotności powietrza. Dzięki nim właśnie, motyle czują się tu, jak w domu!

Oprócz tego, spodziewaj się też przyjaźnie nastawionych przewodników, którzy opowiedzą Ci najciekawsze motyle sekrety.

Czy w motylarni można robić zdjęcia?

Tak, w motylarni możesz zrobić dowolną ilość zdjęć czy filmów. Następnie, możesz się nimi pochwalić znajomym i przyjaciołom, albo udostępnić w social mediach: Facebooku, Instagramie czy TikToku. Pamiętaj zatem- koniecznie zabierz ze sobą smartfon, aparat fotograficzny lub kamerę i rób dowolną ilość zdjęć i filmów, które będą przywoływały świetne wspomnienia z wizyty w motylarni.