Największa motylarnia w Polsce- poznaj Władysławowo!

Największa motylarnia w Polsce znajduje się obecnie we Władysławowie. To wyjątkowy na skalę całego kraju obiekt turystyczny, które każdego roku przyciąga tysiące odwiedzających. Każda osoba, która spędza czas w nadmorskich miejscowościach, z pewnością powinna zobaczyć to nietuzinkowe miejsce. A czemu motylarnia we Władysławowie jest tak bardzo wyjątkowa? Dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają ją zarówno w pojedynkę, wraz z przyjaciółmi, jak razem z całą rodziną i dziećmi? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule! A dokładnie, poruszymy tematy takie jak:

  • Co kryje się za nazwą „motylarnia”?
  • Dlaczego jest to obiekt warty uwagi?
  • Jakie gatunki motyli możemy w niej spotkać?
  • Co jeszcze musisz wiedzieć przed wizytą w motylarni?

Największa motylarnia w Polsce- z czym się wiąże ten wyjątkowy obiekt we Władysławowie?

Największa motylarnia w Polsce, umiejscowiona we Władysławowie, jest tak naprawdę wolnostojącym obiektem, po którym całkowicie swobodnie i nieskrępowanie latają prawdziwe, żywe motyle. To główna atrakcja obiektu, który każdego roku odwiedza tysiące osób z całego kraju, a nawet zza granicy. I nie można się temu dziwić- po całym obiekcie bowiem latają swobodnie najbardziej zjawiskowe i egzotyczne gatunki motyli z całego świata. Pochodzą one z całego świata! Cześć z nich sprowadzamy z Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, część z różnych rejonów Azji, a część Afryki i Australii. To właśnie najbardziej odległe i egzotyczne tereny stanowią codzienny ekosystem dla naszych motyli. Dzięki motylarni we Władysławowie, możesz je podziwiać nad polskim morzem, w sercu Władysławowa- a dokładnie, w porcie tej malowniczej miejscowości. Dziesiątki gatunków swobodnie latają po całym obiekcie i mogą przelecieć tuż obok Ciebie, a nawet- usiąść Ci na kolanie czy barku! Zachwycające swoją barwnością motyle czują się u nas jak u siebie i przemierzają wiele kilometrów wszerz i wzdłuż całego obiektu, majestatycznie trzepocząc skrzydłami!

Jakie gatunki motyle możemy tu spotkać?

Kiedy rozmawiamy o tym, jakie gatunki motyli możemy spotkać w motylarni we Władysławowie, należy odpowiedzieć wprost- najróżniejsze! Tak jak wyżej wskazaliśmy, motyle znajdujące się w naszym obiekcie pochodzą z najdalszych zakątków świata. Najpopularniejszym i ulubionym przede wszystkim przez najmłodszych jest gatunek Morpho Peledeis- to wyjątkowo piękny motyl, ponieważ posiada skrzydła w kolorze bajecznego błękitu, który sprawia, że tego gatunku nie można pomylić z żadnym innym. Do tego dochodzi wiele innych gatunków, jak na przykład cała grupa słynnych Papilio. To cała kategoria barwnych i wyjątkowych motyli, które możesz u nas spotkać. Motyle żyją u nas od swoich narodzin, aż do momentu, aż uzyskają pełny rozwój! Możesz je podziwiać wtedy, kiedy latają swobodnie po obiekcie, kiedy pożywiają się roślinnością w ich otoczeniu, a także kiedy dostojnie odpoczywają po wielokilometrowych lotach. Przyjdź sam, z rodziną lub znajomymi do motylarni we Władysławowie i zobacz na własne oczy najbardziej wyjątkowe gatunki motyli z całego świata!

Największa motylarnia w Polsce- a może… wycieczka edukacyjna?

W naszej największej motylarni w Polsce możesz nie tylko przyjść z rodziną lub znajomymi, ale też możesz odbyć fascynującą podróż edukacyjną! Nasi wykwalifikowani przewodnicy z chęcią opowiedzą Ci o najciekawszych sekretach tych przepięknych owadów. Dowiesz się, ile żyją motyle, czym się żywią, czym się różnią, a także wiele innych ciekawych faktów z życia tych najciekawszych owadów na świecie! Zrozumiesz jak funkcjonuje cały ekosystem motylarni, jak wygląda cykl życia motyla, a także to, dlaczego niektóre motyle nie muszą w ogóle pobierać pożywienia z zewnątrz! Mówi się o nich, że żywią się wyłącznie… miłością! Przyjdź do motylarni i poznaj wszystkie sekrety motyli, które przybliżą Ci nasi wykwalifikowani przewodnicy. Z uśmiechem na twarzy oprowadzą Cię po całym obiekcie, a także doradzą, kiedy najlepiej przyjść do motylarni z rewizytą- tak, aby zobaczyć wszystkie motyle w ruchu!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni przed przybyciem?

Zanim wybierzesz się do motylarni, warto wiedzieć kilka ważnych faktów o tym wyjątkowym obiekcie. Po pierwsze, warto wiedzieć, kiedy motylarnia jest otwarta dla turystów. Otóż motylarnia we Władysławowie otwiera się już 23 czerwca! I od tego momentu, możesz podziwiać najciekawsze motyle świata aż do końca sierpnia. Przez cały ten okres obiekt jest otwarty przez cały tydzień, łącznie z weekendami! Jesteśmy dla Was dostępni od godziny 10 do godziny 20- i w czasie tych 10 godzin możesz odwiedzić nas o dowolnej porze. Kiedy wybierasz się do motylarni, warto także wiedzieć, że o ile motyle chętnie przelecą tuż nad Twoją głową lub usiądą Ci na ramieniu, to jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. Owady te są bowiem nadzwyczaj delikatne i nawet pozornie niewinny dotyk może dosłownie uniemożliwić im dalsze latanie, bowiem dochodzi do mikrourazów skrzydeł. Za to możesz do woli oglądać, podziwiać i fotografować motyle. Z pewnością będzie to wyjątkowa pamiątka na długie lata!