Największa motylarnia w Polsce- poznaj Władysławowo!

Największa motylarnia w Polsce znajduje się obecnie we Władysławowie. To wyjątkowy na skalę całego kraju obiekt turystyczny, które każdego roku przyciąga tysiące odwiedzających. Każda osoba, która spędza czas w nadmorskich miejscowościach, z pewnością powinna zobaczyć to nietuzinkowe miejsce. A czemu motylarnia we Władysławowie jest tak bardzo wyjątkowa? Dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają ją zarówno w pojedynkę, wraz z przyjaciółmi, jak razem z całą rodziną i dziećmi? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule! A dokładnie, poruszymy tematy takie jak:

  • Co kryje się za nazwą „motylarnia”?
  • Dlaczego jest to obiekt warty uwagi?
  • Jakie gatunki motyli możemy w niej spotkać?
  • Co jeszcze musisz wiedzieć przed wizytą w motylarni?

Największa motylarnia w Polsce- z czym się wiąże ten wyjątkowy obiekt we Władysławowie?

Największa motylarnia w Polsce, umiejscowiona we Władysławowie, jest tak naprawdę wolnostojącym obiektem, po którym całkowicie swobodnie i nieskrępowanie latają prawdziwe, żywe motyle. To główna atrakcja obiektu, który każdego roku odwiedza tysiące osób z całego kraju, a nawet zza granicy. I nie można się temu dziwić- po całym obiekcie bowiem latają swobodnie najbardziej zjawiskowe i egzotyczne gatunki motyli z całego świata. Pochodzą one z całego świata! Cześć z nich sprowadzamy z Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, część z różnych rejonów Azji, a część Afryki i Australii. To właśnie najbardziej odległe i egzotyczne tereny stanowią codzienny ekosystem dla naszych motyli. Dzięki motylarni we Władysławowie, możesz je podziwiać nad polskim morzem, w sercu Władysławowa- a dokładnie, w porcie tej malowniczej miejscowości. Dziesiątki gatunków swobodnie latają po całym obiekcie i mogą przelecieć tuż obok Ciebie, a nawet- usiąść Ci na kolanie czy barku! Zachwycające swoją barwnością motyle czują się u nas jak u siebie i przemierzają wiele kilometrów wszerz i wzdłuż całego obiektu, majestatycznie trzepocząc skrzydłami!

Jakie gatunki motyle możemy tu spotkać?

Kiedy rozmawiamy o tym, jakie gatunki motyli możemy spotkać w motylarni we Władysławowie, należy odpowiedzieć wprost- najróżniejsze! Tak jak wyżej wskazaliśmy, motyle znajdujące się w naszym obiekcie pochodzą z najdalszych zakątków świata. Najpopularniejszym i ulubionym przede wszystkim przez najmłodszych jest gatunek Morpho Peledeis- to wyjątkowo piękny motyl, ponieważ posiada skrzydła w kolorze bajecznego błękitu, który sprawia, że tego gatunku nie można pomylić z żadnym innym. Do tego dochodzi wiele innych gatunków, jak na przykład cała grupa słynnych Papilio. To cała kategoria barwnych i wyjątkowych motyli, które możesz u nas spotkać. Motyle żyją u nas od swoich narodzin, aż do momentu, aż uzyskają pełny rozwój! Możesz je podziwiać wtedy, kiedy latają swobodnie po obiekcie, kiedy pożywiają się roślinnością w ich otoczeniu, a także kiedy dostojnie odpoczywają po wielokilometrowych lotach. Przyjdź sam, z rodziną lub znajomymi do motylarni we Władysławowie i zobacz na własne oczy najbardziej wyjątkowe gatunki motyli z całego świata!

Największa motylarnia w Polsce- a może… wycieczka edukacyjna?

W naszej największej motylarni w Polsce możesz nie tylko przyjść z rodziną lub znajomymi, ale też możesz odbyć fascynującą podróż edukacyjną! Nasi wykwalifikowani przewodnicy z chęcią opowiedzą Ci o najciekawszych sekretach tych przepięknych owadów. Dowiesz się, ile żyją motyle, czym się żywią, czym się różnią, a także wiele innych ciekawych faktów z życia tych najciekawszych owadów na świecie! Zrozumiesz jak funkcjonuje cały ekosystem motylarni, jak wygląda cykl życia motyla, a także to, dlaczego niektóre motyle nie muszą w ogóle pobierać pożywienia z zewnątrz! Mówi się o nich, że żywią się wyłącznie… miłością! Przyjdź do motylarni i poznaj wszystkie sekrety motyli, które przybliżą Ci nasi wykwalifikowani przewodnicy. Z uśmiechem na twarzy oprowadzą Cię po całym obiekcie, a także doradzą, kiedy najlepiej przyjść do motylarni z rewizytą- tak, aby zobaczyć wszystkie motyle w ruchu!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni przed przybyciem?

Zanim wybierzesz się do motylarni, warto wiedzieć kilka ważnych faktów o tym wyjątkowym obiekcie. Po pierwsze, warto wiedzieć, kiedy motylarnia jest otwarta dla turystów. Otóż motylarnia we Władysławowie otwiera się już 23 czerwca! I od tego momentu, możesz podziwiać najciekawsze motyle świata aż do końca sierpnia. Przez cały ten okres obiekt jest otwarty przez cały tydzień, łącznie z weekendami! Jesteśmy dla Was dostępni od godziny 10 do godziny 20- i w czasie tych 10 godzin możesz odwiedzić nas o dowolnej porze. Kiedy wybierasz się do motylarni, warto także wiedzieć, że o ile motyle chętnie przelecą tuż nad Twoją głową lub usiądą Ci na ramieniu, to jednak pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. Owady te są bowiem nadzwyczaj delikatne i nawet pozornie niewinny dotyk może dosłownie uniemożliwić im dalsze latanie, bowiem dochodzi do mikrourazów skrzydeł. Za to możesz do woli oglądać, podziwiać i fotografować motyle. Z pewnością będzie to wyjątkowa pamiątka na długie lata!

Gniewino, Łeba, Kartoszyno, Luzino, Lębork, Sarbsk, Żarnowiec, Krokowa, Karwieńskie Błota, Łebcz,
Jastrzębia Góra, Kąty Rybackie, Stegna, Krynica, Wejherowo, Reda, Cetniewo, Chłapowo, Rumia, Rewa, Puck, Swarzewo, Latarnia morska, Rozewie, jak dojechać, Sopot, Gdynia, Największa motylarnia w Polsce, Chałupy, Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica