Port rybacki we Władysławowie to jedno z głównych miejsc, które kojarzy nam się z tą nadmorską miejscowością. Co jednak warto wiedzieć o tej popularnej destynacji? Dlaczego warto ją odwiedzić szczególnie w sezonie wakacyjnym? I wreszcie- jakie atrakcje dla dzieci i rodziny możemy tam spotkać? O tym, ale i o wszystkich najważniejszych informacjach o porcie we Władysławowie przeczytasz w dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do owocnej lektury!

Port rybacki Władysławowo- dlaczego jest to tak popularne miejsce? Motylarnia w porcie Władysławowo

Ze wszystkich nietuzinkowych atrakcji, które z znajdziesz w porcie rybackim we Władysławowie, najciekawszą z nich jest bez wątpienia… motylarnia. A czym jest motylarnia? Motylarnia to wolnostojący obiekt w postaci krytego namiotu, w którym prowadzona jest żywa wystawa motyli. Setki egzotycznych motyli z całego świata swobodnie lata po całym namiocie, radośnie trzepocząc skrzydłami. Motyle są nie tylko bajecznie kolorowe, ale i przyjaźnie nastawione do człowieka. Do tego stopnia, że mogą przelecieć tuż obok Ciebie, albo… usiąść Ci na ramieniu lub torbie!

Oprócz tego, wizyta w motylarni przypomina przeniesienie się do prawdziwej, tropikalnej dżungli. W środku bowiem, motylarnia jest prawdziwym ekosystemem dla motyli- i znajdziesz tam najciekawsze, egzotyczne rośliny, które są naturalnym miejscem do życia dla najbardziej nietuzinkowych motyli na świecie. Jeżeli zatem chcesz odbyć ciekawą wycieczkę w głąb świata tysiąca motyli- to właśnie znajdziesz w porcie rybackim we Władysławowie!

Ptaszarnia w porcie rybackim Władysławowo

Jakby tego było mało, tuż obok motylarni znajdzie się drugi, uwielbiamy przez dzieci obiekt. A jest nim… ptaszarnia w porcie rybackim Władysławowo! Podobnie jak motylarnia, ptaszarnia jest krytym namiotem, w którym prowadzona jest żywa wystawa ptaków egzotycznych. Możesz w niej podziwiać najciekawsze ryżowce, kanarki, zeberki, amadynki i szereg innych, przepięknych ptaków. Ważna uwaga- w ptaszarni nie znajdziesz jakichkolwiek dużych ptaków, więc spokojnie! W obiekcie latają wyłącznie małe, przyjaźnie nastawione i przepiękne ptaki egzotyczne sprowadzane z kilku kontynentów. Podobnie jak w motylarni, ptaszarnia to prawdziwy ekosystem, w którym znajdziesz ciekawe, tropikalne rośliny. I podobnie jak w motylarni, możesz w ptaszarni zrobić nieograniczoną ilość zdjęć i filmów, a następnie umieścić je w social mediach- na Facebooku czy Instagramie lub TikToku. Czego chcieć więcej!

Co jeszcze może zaoferować nam port rybacki we Władysławowie?

Oprócz tych nietuzinkowych atrakcji dla dzieci, port może nam zaproponować naprawdę wiele, ciekawych rozrywek. Jeżeli po wizycie w motylarni i ptaszarni chcielibyście „naładować akumulatory” i się posilić, w porcie tuż obok obu obiektów znajdziecie punkty gastronomiczne, w których zjecie ciekawe i smaczne potrawy, a także słodkości- na przykład gofry czy lody. Kiedy już uznacie, że chcielibyście pobyć bliżej morza- nic trudnego! Z portu rybackiego traficie bezpośrednio na plażę! Dosłownie z samego portu możemy przedostać się do linii brzegowej i odpocząć na gorącym piasku, czy też wykąpać się w morzu. A wielbicieli wodnych atrakcji z pewnością ucieszy fakt, że… w porcie znajdziemy cały szereg wodnych atrakcji!

Wodne atrakcje Władysławowo

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, port rybacki może również zaskoczyć Cię innymi doznaniami. W porcie możemy bowiem na przykład zdecydować się na turystyczne rejsy statkami wycieczkowymi po najbliższej okolicy. Któż z nas nie chciałby przepłynąć przynajmniej kawałka Morza Bałtyckiego i posłuchać prawdziwych, żeglarskich historii od kapitana łodzi? Oprócz tego, wielbiciele adrenaliny mogą zamówić szybką wycieczkę motorówką czy skuterami wodnymi. Jeżeli jednak wolimy bardziej klasyczne atrakcje wodne, to na plaży we Władysławowie również znajdziemy szereg ciekawych punktów- wypożyczalnię sprzętu wodnego i wiele, wiele innych interesujących propozycji. Jeżeli zatem nie lubicie się nudzić- port rybacki we Władysławowie będzie dla Was idealnym wyborem.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, możesz także… poznać historię Władysławowa namalowaną na muralach!

Na koniec, warto wspomnieć także o jeszcze kolejnej, inspirującej atrakcji w porcie rybackim. Otóż, na falochronach portu została w 2020 roku namalowana cała historia miasta… w postaci murali! To przeszło 70 ilustracji umieszczonych na falochronie, które przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii Władysławowa- od momentu, kiedy była to zaledwie niewielka wieś rybacka, aż do współczesności. W 2020 roku, dwoje artystów z gdańskiego ASP namalowało te niesamowite, inspirujące ilustracje dosłownie niezmazywalną farbą. Malunki przetrwają każde warunki atmosferyczne! Jeżeli zatem chcesz poznać całą historię tego miasta i to w tak ciekawej formie- koniecznie odwiedź port i obejrzyj murale!

Jak trafić do portu rybackiego we Władysławowie?

Trafienie do portu jest banalnie proste. Port rybacki znajduje się przy ulicy Hryniewieckiego 1 we Władysławowie. Zapraszamy!